.
.
.

تظاهرات زنان لبنانی در اعتراض به فساد مسئولان حزب‌الله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد تعدادی از زنان لبنانی در منطقه ضاحیه جنوبی لبنان که تحت کنترل کامل حزب‌الله است به نشانه اعتراض به خیابان آمده و به فساد علی ایوب مسئول امور امنیتی این حزب اعتراض کردند.

در شبکه‌های اجتماعی نامه‌ای هم خطاب به رهبران حزب‌الله لبنان منتشر شده و در آن آمده: « علی ایوب مسئول امور امنیتی حزب‌الله نقش عمده‌ای در بسیاری از مشکلاتی که در جنوب بیروت رخ می‌دهد دارد. او اقدام به حمایت از برخی منافع ویژه خود در منطقه از جمله زورگیری (کسب مال از طریق اعمال قدرت) و سوء استفاده از جایگاهش در راستای منافع شخصی کرده و به دشمنی با اهالی این مناطق کرد. گفته می‌شود افراد تحت حمایت علی ایوب 60 میلیون لیر به صورت ماهیانه به او می‌پردازند. در همین راستا از رهبری حزب‌الله می‌خواهیم تحقیقاتی در این باره کرده و در صورت اثبات تخلف و فساد این فرد، او را برکنار کنند.»

در گذشته نیز مناطق مختلف لبنان و به ویژه مناطق تحت کنترل حزب‌الله شاهد اعتراضاتی به فساد اخلاقی، مالی و سیاسی نیروهای منصوب این حزب بود. این شبه‌نظامیان از ضعف دولت لبنان در حمایت از شهروندانش سوء استفاده کرده و مردم ساکن در مناطق تحت کنترل خود را تحت فشار قرار داده و برخی از آنها را ناچار به پرداخت مبالغ هنگفت در ازای کم شدن این فشارها کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم