.
.
.

ائتلاف عربی پهپاد حوثی پرتاب شده به سوی سعودی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی بامداد شنبه 14 نوامبر 2020 از رهگیری و سرنگونی یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده‌ای خبر داد که توسط شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر مورد حمایت ایران، به سوی پادشاهی عربی سعودی روانه شده بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی اظهار داشت نیروهای ائتلاف مشترک بامداد شنبه موفق شدند یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی‌ تروریست را که به روش سازمان‌دهی شد‌ه و عمدی جهت هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی در منطقه جنوبی پادشاهی سعودی به پرواز درآمده‌ بود را رهگیری و سرنگون کنند.

سخنگوی رسمی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز جمعه از رهگیری و سرنگونی دو پهپاد حوثی خبر داد که توسط حوثی‌ها به سوی سعودی به پرواز درآمده بودند.

سرتیپ ستاد ترکی المالکی روز پنج‌شنبه نیز از رهگیری و سرنگونی 5 پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌ها خبر داده بود که توسط شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران به سوی خاک پادشاهی سعودی روانه شده بودند.

او همچنین توضیح داد که شبه‌نظامیان حوثی کماکان به اقدامات خصمانه‌شان که نقض آشکار قانون‌ بین‌المللی و انسانی و قواعد عرفی آن است، ادامه می‌دهند.

المالکی با بیان این که نیروهای مشترک ائتلاف همه تلاش‌های تروریستی شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی را ناکام گذاشته‌اند، بر ادامه اتخاذ گام‌های جدی و پیشگیرانه‌ علیه اقدامات وحشیانه حوثی‌ها تا از کار انداختن و انهدام کامل توان و امکانات آنها از جمله توانمندی‌های نوعی و پهپادهای بمب‌گذاری شده‌ که امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند، تاکید کرد.

سخنگوی ائتلاف در این راستا همچنین تاکید کرد که فرماندهان و عناصر تروریستی مسئول این اقدامات وحشیانه و تروریستی مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن مجازات خواهند شد.