مهار آتش‌سوزی در ایستگاه پخش فرآورده‌های نفتی جازان در پی انهدام دو قایق‌ حوثی‌‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک منبع مسئول در وزارت انرژی سعودی اعلام کرد شامگاه چهارشنبه 11 نوامبر 2020 و در پی انهدام دو قایق تندرو بمب‌گذاری شده حوثی‌ها توسط نیروهای مشترک ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن و وقوع آتش‌سوزی در لوله‌های شناور سکوی تخلیه در ایستگاه پخش فرآورده‌های نفتی در جازان سعودی تیم‌های متخصص آتش‌نشانی وارد عمل شده و موفق شدند این آتش‌سوزی را مهار کنند.

این منبع افزود که تیم‌های متخصص آتش‌نشانی بنا بر قواعد مورد اعتماد بدون وقوع هر گونه مجروحیت یا خسارت‌های جانی موفق به مهار آتش‌سوزی شدند.

این منبع با بیان این‌که پادشاه سعودی این حمله بزدلانه را محکوم می‌کند, تاکید کرد که چنین اقدام تروریستی، خرابکارانه و دیگر اقدامات مجرمانه علیه تاسیسات حیاتی نه تنها پادشاهی سعودی بلکه امنیت صادرات نفتی، پایداری صادرات انرژی جهان و آزادی تجارت جهانی را هدف قرار می‌دهد.

او همچنین افزود که این اقدامات کل اقتصاد جهانی را هدف قرار داده و اضافه بر این‌که باعث تاثیرگذاری بر کشتیرانی دریایی شده و به دلیل این گونه اقدامات خرابکارانه سواحل و آب‌های سرزمینی را با فاجعه‌های زیست محیطی مواجه می‌کند.

شایان ذکر است سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 11 نوامبر 2020 نیز اعلام کرد نیروهای ائتلاف «عملیات تروریستی» پیکارجویان حوثی در جنوب دریای سرخ به وسیله دو قایق بمب‌گذاری و هدایت شونده که از استان الحدیده روانه شده بود را ناکام و دو قایق مذکور را منهدم کردند.

سرتیپ المالکی گفت که این دو قایق بمب‌گذاری شده تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و آبراه‌های دریایی و تجارت جهانی تلقی شده و منهدم شدند.

به گفته سخنگوی ائتلاف «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» استان الحدیده را به مکانی برای شلیک موشک‌های بالستیک، پهپادها و قایق‌های هدایت‌شونده بمب‌گذاری تبدیل کرده و مین‌های دریایی را به صورت بی‌رویه‌ای در دریای سرخ رها می‌کنند؛ موضوعی که نقض آشکار قوانین بین‌المللی انسان دوستانه و توافق استکهلم برای آتش‌بس در حدیده است.

او گفت که نیروهای ائتلاف اقدامات جدی و پیشگیرانه‌ علیه این «شبه‌نظامیان تروریست» را ادامه داده و توان و امکانات آنها که امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند را از کار انداخته و منهدم خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم