ائتلاف عربی پهپادهای حوثی به پرواز درآمده به سوی سعودی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی شامگاه پنج‌شنبه 12 نوامبر 2020 از رهگیری و سرنگونی 5 پهپاد بمب‌گذاری شده‌ای خبر داد که توسط شبه‌نظامیان حوثی کودتاگر مورد حمایت ایران به سوی پادشاهی عربی سعودی روانه شده بودند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی اظهار داشت نیروهای ائتلاف مشترک پنج‌شنبه موفق شدند 5 پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی‌ تروریست را که به روش سازمان‌دهی شد‌ه و عمدی جهت هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی به پرواز درآمده‌ بودند را رهگیری و سرنگون کنند.

او همچنین توضیح داد که شبه‌نظامیان حوثی کماکان به اقدامات خصمانه‌شان که نقض آشکار قانون‌ بین‌المللی و انسانی و قواعد عرفی آن است ادامه می‌دهند.

سرتیپ المالکی همچنین بیان کرد که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف تاکنون توانسته همه تلاش‌های تروریستی شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی را ناکام گذارد و با اقدامات وحشیانه آنها مقابله و تدابیر لازم را برای از کارانداختن و نابودی توانمندی‌های نوعی آنها و از جمله آن پهپادهای بمب‌گذاری شده به کار گیرد.

سخنگوی ائتلاف در این راستا همچنین تاکید کرد که فرماندهان و عناصر تروریستی مسئول این تلاش‌های وحشیانه و تروریستی مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن مجازات خواهند شد.

شایان ذکر است سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 11 نوامبر 2020 نیز اعلام کرد نیروهای ائتلاف «عملیات تروریستی» پیکارجویان حوثی در جنوب دریای سرخ به وسیله دو قایق بمب‌گذاری و هدایت شونده که از استان الحدیده روانه شده بود را ناکام و دو قایق مذکور را منهدم کردند.

سرتیپ المالکی گفت که این دو قایق بمب‌گذاری شده تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای، بین‌المللی و آبراه‌های دریایی و تجارت جهانی تلقی شده و منهدم شدند.

به گفته سخنگوی ائتلاف «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» استان الحدیده را به مکانی برای شلیک موشک‌های بالستیک، پهپادها و قایق‌های هدایت‌شونده بمب‌گذاری تبدیل کرده و مین‌های دریایی را به صورت بی‌رویه‌ای در دریای سرخ رها می‌کنند؛ موضوعی که نقض آشکار قوانین بین‌المللی انسان دوستانه و توافق استکهلم برای آتش‌بس در حدیده است.

او گفت که نیروهای ائتلاف اقدامات جدی و پیشگیرانه‌ علیه این «شبه‌نظامیان تروریست» را ادامه داده و توان و امکانات آنها که امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند را از کار انداخته و منهدم خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم