.
.
.

یمن بار دیگر خواستار تروریستی قلمدادشدن شبه‌نظامیان حوثی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیپ عبده مجلی سخنگوی رسمی ارتش یمن جمعه 6 نوامبر از سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی خواست تا شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده و جنایات و اقدامات تروریستی و موارد نقض حقوق‌بشر به دست حوثی‌ها علیه غیرنظامیان را محکوم کنند.

او بر ضرورت سرعت‌بخشی سازمان ملل در اقدام متناسب با مسئولیت‌های خود در مورد حفاظت از غیرنظامیان در استان‌های مختلف یمن تاکید کرد.

این موضع‌گیری در پی اقدام شبه‌نظامیان حوثی در جمعه 6 نوامبر در پرتاب موشک بالستیک بود که به یکی از مناطق مسکونی شهر مارب اصابت کرد.

مجلی در بیانیه انتشار یافته در سایت رسمی ارتش یمن گفت که «شبه‌نظامیان تروریست حوثی به هدف قرار دادن مناطق مسکونی در دو شهر مارب و تعز و فرمانداری‌های جنوب استان الحدیده با استفاده از موشک، توپخانه و تانک ادامه می‌دهند.»

وی افزود که «شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی امروز، موشکی بالستیک را به سوی یکی از مناطق مسکونی شهر مارب شلیک کردند که به ساختمانی اصابت کرد و زیان‌های بسیار را به وجود آورد و باعث ترس و وحشت اهالی گردید.»

مجلی افزود: «هدف قرار دادن مداوم غیر نظامیان از سوی حوثی‌ها، نشانی از تعمد آنها در ارتکاب جنایت دارد و چالشی با قوانین و عرف معمول جهانی است چرا که این بمباران‌ها و هدف قرار دادن زنان و کودکان و پرتاب موشک و پهپاد و انواع پرتابه‌ها علیه مراکز مسکونی و مدارس و بیمارستان‌ها در دو شهر مارب و تعز و فرمانداری‌های جنوبی استان الحدیده انجام می‌شود.

به گفته سخنگوی رسمی ارتش یمن، این «ضربه‌های مستقیم» که اخیرا بر شدت آنها از سوی شبه‌نظامیان حوثی افزوده شده، منجر به کشته و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان شامل زنان و کودکان و به بار آمدن زیان‌های هنگفت به منازل و دارایی‌های شهروندان شده است.

وی افزود: «شبه‌نظامیان حوثی در صورت عدم برخورد قاطع، به جنایت و هدف قرار دادن مراکز مدنی در چالش آشکار با مصوبات سازمان ملل و توافق‌های زیر نظر آن ادامه می‌دهند زیرا قانون بین المللی انسانی و اصول عرفی آن را به رسمیت نمی‌شناسند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم