اعمال تحریم‌‌های آمریکا علیه جبران باسیل وزیر خارجه پیشین لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دو منبع به شبکه «العربیه» گفته‌اند دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا جمعه 6 نوامبر 2020 تحریم‌هایی را علیه جبران باسیل وزیر خارجه سابق لبنان اعمال خواهد کرد.

این دو منبع به خبرنگار «العربیه» در واشنگتن گفته‌اند که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز جمعه اعمال تحریم‌‌های آمریکا علیه جبران باسیل وزیر خارجه پیشین لبنان را اعلام خواهد کرد.

روزنامه آمریکایی «وال استریت جورنال» Wall Street Journal در این رابطه اعلام کرده بود که دولت آمریکا جبران باسیل وزیر خارجه پیشین لبنان را در راستای تلاش برای پیشگیری از نفوذ حزب الله مورد حمایت ایران علیه دولت لبنان تحریم‌ می‌کند.

این روزنامه به نقل از منبع آگاه یادآور شد که تحریم‌ها علیه جبران باسیل از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به تصویب رسیده که پیش‌بینی می‌شود روز جمعه اعلام شود.

از دو هفته پیش و پس از مامور شدن سعد حریری برای تشکیل دولت لبنان، دیوید شنکر معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک ضمن اعلام این که واشنگتن «به اعمال تحریم‌ها علیه حزب الله لبنان و هم‌پیمانان لبنانی‌اش و مرتکبان فساد ادامه خواهد داد» گفت شایسته است که هر شورای جدید وزیران اصلاحات ضروری را انجام داده و با فساد مبارزه کند.

دیوید شانکر در گفتگوهایی با خبرنگارانی از کشورهای مختلف که سایت «العربیه.نت» نیز در آن شرکت کرده، گفت:«ما در پرونده لبنان وارد شده‌ایم و در کنار مردم لبنان خواهیم ایستاد و همچنان بر ضرورت این‌که هر دولتی در لبنان با شفافیت و اصلاح همراه باشد و آنچنان که مردم لبنان خواهان مبارزه با فسادند نیز بر ضرورت مجازات عاملان جنایت‌ها تاکید می‌کنیم».

این مقام آمریکایی افزود:«اینها پیش‌شرط‌های ما برای ارائه کمک‌‌ها به لبنان است و فرانسوی‌ها هم این را گفته‌اند، ما در کنار گروه کمک بین‌المللی ویژه لبنان هستیم و به وضوح گفته‌ایم که باید به آرمان‌های قانونی مردم لبنان پایبند بود، و این موضوع که چه کسی ریاست دولت در این کشور را بر عهده بگیرد تنها به مردم لبنان مربوط می‌شود».

دیوید شانکر معاون امور خاور نزدیک وزارت خارجه آمریکا، تاکید کرد که « به علت بد بودن ارقام بدهی‌های عمومی، لبنان جهت مبارزه با فقر و فساد نیاز مبرم به اصلاحات اقتصادی دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید