.
.
.

گفته‌های فردی که مدتی را با عامل حمله نیس در قرنطینه بسر برده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تحقیقات و دستگیری‌ها در ارتباط با پرونده ابراهیم عویساوی مهاجم تونسی که در حمله‌اش در شهر نیس فرانسه با چاقو، سه نفر را کشت و یکی از آنها را سر برید، همچنان ادامه دارد.

در ارتباط با این حمله که چند روز پس از بریده شدن سر معلمی در یکی از محله‌های پاریس اتفاق افتاد، یک شهروند تونسی به نام «احمد» که مدتی را به همراه عیساوی در قرنطیه در ایتالیا سپری کرده گفت که آنها در 20 سپتامبر گذشته با هم سوار بر قایقی غیرقانونی به جزیره لامبادوزا رسیده و از سوی مسئولان ایتالیایی به کشتی به شهر «باری» برده شده و به مدت 14 روز در قرنطینه قرار داده شدند.

نکته غافلگیر کننده این است که احمد تاکید کرد بعد از گذراندن ایام قرنطینه، به ابراهیم اجازه داده شد 7 روز در کشور بماند در حالی که دیگران، زندانی شده و به تونس بازگردانده شدند.

احمد در اظهار نظری رادیویی در سه‌شنبه 3 نوامبر گفت که با ابراهیم در این کشتی در قرنطینه بوده و شمار مهاجرین غیر قانونی سوار شده بر این کشتی در حدود 800 تن بود و ابراهیم وقت خود را به انجام تمرین‌های ورزشی و نماز خواندن می‌گذراند.

به گفته او، ابراهیم از خوردن گوشت قرمز و مرغ امتناع کرده و با سایر مهاجرین اختلاط نمی‌کرد.

احمد تاکید کرد که عامل حمله نیس، تلفن همراه نداشت و برای تماس با خانواده‌اش در استان صفاقس در تونس از تلفن او استفاده می‌کرد.

هفت روز در ایتالیا

احمد فاش ساخت که ابراهیم با یکی از بستگانش به نام عصام مقیم در ایتالیا تماس می‌گرفت و در نظر داشت برای گرفتن کمک از او در یافتن شغل و اقامت در آنجا، از وی کمک بگیرد.

به گفته احمد، هیچگونه نشانی از گرایشات افراطی در ابراهیم مشاهده نمی‌شد. وی افزود که با آگاهی از اقدام ابراهیم در اجرای حمله در نیس فرانسه، شوکه شده است.

احمد خاطر نشان کرد که بعد از پایان دوران قرنطینه، او را برای بازگرداندن به تونس، زندانی کردند اما ابرهیم گواهی اقامت 7 روزه در ایتالیا قبل از خروج را دریافت کرد.

روزنامه فرانسوی لوفیگارو شامگاه دوشنبه 2 نوامبر نوشت که مهاجم 21 ساله تونسی، مبتلا به کرونا بوده و«همه کسانی که با وی مراوده داشتند، قرنطینه خواهند شد.»

رسانه‌های فرانسه نیز نوشتند که 4 تن دیگر در رابطه با حادثه چاقو زنی هفته گذشته در نیس بازداشت شدند که در جریان آن یک زن سر بریده شد و دو تن دیگر نیز در کلیسای نوتردام به قتل رسیدند که دومین حادثه حمله با سلاح سرد بود که طی دو هفته در فرانسه اتفاق افتاد.

پلیس اقدام به تیراندازی بسوی فرد مهاج کرده و او را بشدت زخمی کرد و این شخص در حال حاضر در وضعیت وخیمی بسر برده و در بیمارستان بستری است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم