.
.
.

مصر: بسته شدن گذرگاه مرزی رفح با نوار غزه در پی نقض‌های صورت گرفته از جانب حماس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات مصری سه‌شنبه 3 نوامبر 2020 گذرگاه مرزی رفح با نوار غزه را در برابر حرکت انتقال کالا و خودروها بستند.

به گزارش خبرنگار العربیه در قاهره این اقدام مصر در پی نقص‌های مکرر صورت گرفته از جانب جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» که بر نوار غزه کنترل دارد، اتخاذ شده است.

بنا به این گزارش مقامات مصری این گذرگاه مرزی با نوار غزه را در برابر حرکت جابجایی کالا و خودروها بسته‌اند اما روند تخلیه افراد به جا مانده در این گذرگاه کماکان تا صبح روز پنج‌شنبه آینده ادامه خواهد یافت.

این تصمیم کشور مصر دو روز پس از آن اتخاذ می‌شود که سفارت فلسطین در قاهره اعلام کرد که مقامات مصری به این نمایندگی اطلاع داده‌‌اند که فعالیت گذرگاه رفح در دو سوی آن برای مسافرت و بازگشت فلسطینی‌ها به مدت 4 روز از دوشنبه آغاز تا پنج‌شنبه و به شرط این‌که مسافران گواهی پزشکی عدم ابتلا به ویروس جدید کرونا را در دست داشته باشند، از سرگرفته می‌شود.

این تصمیم مصر تنها چند روز پس از ترک هیأت اعزامی جنبش حماس به قاهره اتخاذ می‌شود که دیدارهایی را برای رایزنی درباره آشتی میان فلسطینی‌ها، راهکارهای پایان دادن به چند دستگی میان فلسطینی‌ها، تحقق مشارکت ملی، رسیدگی به اوضاع انسانی در نوار غزه و راه‌های کاهش درد و رنج ساکنان غزه با مقامات مصری انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم