.
.
.

سعودی: اقدامات ایران منطقه و جهان را بی‌ثبات کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه دوم نوامبر 2020 گفت که اقدامات ایران منجر به ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه و جهان شده است.

به گزارش خبرگزاری واس خبرگزاری رسمی سعودی وزیر امور خارجه این کشور در نشست مشترک خلیجی-آلمانی بر نقش بی‌ثبات‌‍‌کننده ایران تاکید کرد.

شاهزاده فیصل بن فرحان در این‌باره گفت: «ما و همپیمانانمان در جامعه جهانی امیدواریم در نظر گرفته شده که تنش حاصل در منطقه ناشی از مخالفت رژیم ایران با پیمان‌ها و معاهدات بین‌المللی و اصرار این کشور در دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه است.»

او رژیم ایران را متهم کرد که «گروهی شبه‌نظامی و تندرو را حمایت کرده و [از این طریق] اقدام به تهدید دریانوردی بین‌المللی می‌کند.»

او پیش از این نیز و در پنج‌شنبه 15 اکتبر 2020 با تاکید این که هر جا در جهانی مشکلاتی باشد جای پای ایران در میان است، گفته بود که بحران یمن به دلیل (کودتای) شبه‌نظامیان حوثی و حمایت‌های ایران از آنها است.

شاهزاده فیصل بن فرحان شامگاه در حضور مجازی در یک مرکز پژوهش‌ آمریکایی با اشاره به این‌که بحران یمن به دلیل (کودتای) شبه‌نظامیان حوثی و حمایت‌های ایران از آنها است، گفت «ایران با حمایت از شبه‌نظامیان و تروریست‌ها به بی‌ثباتی در منطقه دامن می‌زند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم