تونس حادثه نیس در جنوب فرانسه را به شدت محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تونس شامگاه پنج‌شنبه 29 اکتبر 2020 حادثه که صبح پنج‌شنبه در شهر نیس در جنوب فرانسه رخ داده را به شدت محکوم کرد و با دولت و مردم فرانسه ابراز همبستگی کرد.

دادستان عمومی در بخش مبارزه با تروریسم در دستگاه قضایی تونس نیز پرونده‌ای را جهت تحقیقات درباره یک تبعه تونسی به ظن ارتکاب آن جنایت آغاز کرد.

در همین راستا خبرنگار «العربیه» افزود که پلیس تونس در شهر صفاقس افرادی از خانواده عامل حمله تروریستی شهر نیس را مورد بازجویی قرار داده است.

از طرفی و بنا به بیانیه صادره از وزارت امور خارجه، مهاجرت و تونسی‌های مقیم خارج، دولت تونس بر مخالفت کامل این کشور با همه اشکال تروریسم، افراط‌گرایی و خشونت تحت هر عنوانی تاکید کرده و نسبت به خطر «بهره‌برداری ایدئولوژیک و سیاسی از مقدسات، ادیان و ارتباط دادن آنها با تروریسم» هشدار داد.

اضافه بر آن تونس مجددا بر اهمیت هم‌افزایی تمامی تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی خشونت‌آمیز و پیشگیری از پیامدهای خطرناک آن بر امنیت و ثبات کشورها و ملت‌ها و پایبندی به ارزش‌های تسامح، میانه‌روی و گفتگو به عنوان ارزش‌های مشترک همه بشریت تاکید کرد.

وزارت خارجه تونس همچنین خواستار «ضرورت دوری دین از آفت تروریسم به عنوان آفتی فرامرزی، بی ‌دین، بی جنسیت و بی‌رنگ» شد.

شایان ذکر است صبح پنج‌شنبه یک مهاجم با در دست داشتن چاقویی در داخل کلیسای نوتردام سر یک زن را از تن جدا کرده و یکی از کارکنان کلیسا را به همراه زنی دیگر به قتل رساند.
به گفته منابع آگاه، عامل این حمله فردی 21 ساله با نام ابراهیم است که به تازگی در مهاجرت از تونس به جزیره لامپدوسا ایتالیا رفته و در اواخر سپتامبر گذشته از آن جزیره خارج شده و در اوایل ماه اکتبر جاری وارد فرانسه شده ‌است.

بنا به منابع تونسی نیز عامل حمله شهر نیس فرانسه ابراهیم بن محمد صالح العیساوی نام دارد و از شهر بوحجله از توابع استان قیروان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید