.
.
.

هماهنگی مصر و سودان در مورد تحویل عناصر اخوان المسلمین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گفته منابع العربیه، دیدارهای عبدالفتاح البرهان رئیس شورای موقت حاکمیت سودان در مصر در راستای هماهنگی با رهبری این کشور در موضوع مبارزه با «تروریسم» قرار داشت.

این منابع افزودند که گفت‌وگوها شامل پرونده تحویل عناصر تحت پیگرد اخوان المسلمین در سودان به قاهره در مرحله آینده گردید.

همچنین موضوع افزایش روابط نظامی، لجستکی و اقتصادی و ورود و خروج بدون مشکل شهروندان هر یک از دو کشور نیز مورد بررسی قرار گرفت.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر سه‌شنبه 27 اکتبر در کاخ الاتحادیه با عبدالفتاح البرهان سرلشکر ستاد ارتش سودان ملاقات کرد و در مورد مسائل مورد علاقه دو کشور گفت‌وگو کردند.

طرفین در مورد پایبندی به توافق حقوقی الزام آور در بر گیرنده أصول روشن مربوط به روند پر کردن و راه اندازی سد رنسانس صحبت کردند که شامل منافع مشترک تمامی اطراف باشد.

به گفته سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر، السیسی در جریان این ملاقات بر روابط دائمی میان مردم حوزه نیل و پیوند تاریخی بین مصر و سودان و وحدت سرنوشت و منافع مشترک پیوند دهنده این دو ملت برادر، تاکید ورزید و خاطر نشان نمود که موضع راهبردی مصر همان حمایت از امنیت و ثبات سودان و مردم برادر آن و اهتمام مصر بر ادامه همکاری و هماهنگی با سودان درتمامی پرونده‌های مورد توجه متبادل است.

البرهان نیز به نوبه خود ضمن تاکید بر استحکام روابط تاریخی ریشه دار میان مصر و سودان، از تلاش‌های متبادل در راستای تحکیم پیوندهای همکاری مشترک فیمابین تقدیر کرده و اهتمام زیاد سودان بر ادامه هماهنگی با مصر در خصوص تمامی مسائل مورد علاقه دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم