.
.
.

6 پهپاد حوثی در 24 ساعت رهگیری و سرنگون شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی نظامی حمایت از دولت قانونی یمن روز دوشنبه 26 اکتبر 2020 اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 6 پهپاد بمب‌گذاری شده پیکارجویان حوثی را رهگیری و سرنگون کرده است.

ائتلاف عربی عصر روز دوشنبه اعلام کرد یک پهپاد بمب‌گذاری شده دیگر متعلق به شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران را که به سوی اراضی پادشاهی عربی سعودی فرستاده شده، رهگیری و منهدم کرد.

ائتلاف پیش از این هم خبر از سرنگونی 5 پهپاد دیگر در روز دوشنبه را داده بود و با این حساب تعداد پهپادهای سرنگون شده حوثی در 24 ساعت به عدد 6 رسید.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف نظامی عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ائتلاف موفق شدند پهپادهای بمب‌گذاری شده‌ای که «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» به شکل عمدی و برنامه‌ریزی شده برای مورد هدف قرار دادن مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی در مناطق جنوبی سعودی، ارسال کرده بودند را رهگیری و منهدم کنند.

حوثی‌ها در 24 ساعت گذشته بارها کوشیدند مناطق مسکونی و شهروندان غیرنظامی سعودی را مورد هدف قرار دهند ولی سامانه‌های دفاعی پادشاهی عربی سعودی و ائتلاف عربی نظامی حمایت از دولت قانونی یمن این تلاش‌ها را ناکام گذاشت.

حوثی‌ها در روزهای گذشته هم در نقض آشکار قوانین بین‌المللی بارها کوشیدند مناطق غیرنظامی در سعودی و برخی استان‌های یمن را مورد هدف قرار دهند.