.
.
.

یمن سایر کشورهای منطقه را به موضع‌گیری در برابر «تجاوز ایران» فراخواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت قانونی یمن شامگاه پنج‌شنبه 22 اکتبر 2020 سایر کشورها و مردم عرب منطقه را به «عدم اتخاذ موضع نظاره‌گر» در برابر اقدامات خصمانه ایران که تهدیدی علیه امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است، فراخواند.

دولت قانونی یمن تاکید کرد که دولت، ارتش و مردم یمن با پشتیبانی ائتلاف حمایت دولت قانونی یمن به رهبری پادشاهی سعودی «نبردی تاریخی و سرنوشت‌ساز را در مقابله با طرح‌ توسعه‌طلبانه ایران و سیاست‌های آشوب‌طلبانه و اقدامات تروریستی آن در منطقه» ادامه می‌دهد.

این موضع دولت قانونی یمن در بیانیه‌ای که از سوی معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی این کشور صادر شده، آمده است که در آن تاکید شده ،تحرکات اخیر ایران به وضوح حقیقت نبردی که از 5 سال پیش در یمن آغاز شده است را نشان می‌دهد.

الاریانی افزود که «وقایع نشان داده که دولت، ارتش و مردم یمن با حمایت و پشتیبانی ائتلاف حمایت دولت قانونی یمن به رهبری پادشاهی عربی سعودی نبردی تاریخی را در دفاع از سرزمین، هویت و مقابله با طرح توسعه‌طلبانه ایران که با انگیزه‌های نژادپرستانه و تاریخی در صدد ایجاد آشوب در منطقه است، ادامه می‌دهند».

وزیر اطلاع‌رسانی یمن همچنین در این راستا از کشورها و مردم عرب منطقه خواست «در قبال تجاوز صریح و آشکار ایران در یمن موضع‌ نظاره‌گر اتخاذ نکنند و با شناخت طبیعت چالش‌ها و حجم خطرات در کمین امت، تمدن و تاریخ عربی در برابر خطری که همگان و امنیت و صلح منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند، بایستند».