.
.
.

کشته شدن 6 تن از فرماندهان «تحریر الشام» در حمله ائتلاف بین‌المللی به غرب ادلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حمله پهپادی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به غرب استان ادلب سوریه 14 عنصر تندرو از جمله 6 تن از فرماندهان گروه «هیأت تحریر الشام» کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه پنج‌شنبه 22 اکتبر 2020 گزارش کرد پهپادهایی که احتمالا متعلق به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عراق و سوریه است در حمله به نشست فرماندهانی از گروه «هیأت تحریر الشام» و تعدادی دیگر از عناصر تندرو در یکی از مزارع در روستای جکاره هم‌مرز با ترکیه در حومه سقلین در غرب استان ادلب، چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت.

بنا به گزارش رامی عبدالرحمان، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه، بمباران پهپادها مهمانی شامی در روستای مرزی جکاره را هدف قرار داده‌ است.

رامی عبدالرحمان افزود که از بین کشته شدگان، 5 تندرو «از اتباع غیر سوری» هستند که هویت آنها را مشخص نکرد.

او همچنین اشاره کرد که 3 تن از کشته شدگان منتسب به هیأت تحریر الشام هستند که دو تن از آنها از فرماندهان ردیف اول این گروه بودند.

از سویی «شبکه اباء» تریبون هیأت تحریر الشام نیز از حمله پهپادی به خیمه متعلق به یکی از بزرگان شهرک جکاره در حومه غرب ادلب را تایید کرد که منجر به کشته و مجروح شدن افراد شده اما به تعداد آنها اشاره‌ای نکرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه در 15 اکتبر نیز از حمله پهپاد احتمالا متعلق به ائتلاف بین‌المللی خبر داد که یک خودرو را در مسیر شهرک عرب سعید در عرب شهر ادلب هدف قرار داده که منجر به کشته شدن عناصر تندرو و یک کودک همراه آنها شده که اجساد همه کشته‌ شدگان تقریبا به طور کامل در آتش سوخته است.

منابع دیدبان حقوق بشر سوریه در 14 دسامبر گذشته از کشته شدن یکی از فرماندهان گروه «حراس الدین» با تابعیت تونسی خبر دادند که در حمله پهپاد احتمالا متعلق به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در شهرک القصور شهر ادلب در شمال غرب سوریه هدف قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم