.
.
.

پرتاب دو راکت از نوار غزه و رهگیری یکی از آنها توسط گنبد آهنین اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش اسرائیل شامگاه پنج‌شنبه 22 اکتبر 2020 اعلام کرد دو فروند راکت پرتاب شده از نوار غزه را رصد کرده و یکی از آنها توسط گنبد آهنین رهگیری شد.

این دومین باری است که در کمتر از یک هفته ارتش اسرائیل اعلام می‌کند پرتاب راکت از نوار غزه را رصد کرده است.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از نوار غزه دو راکت به سوی اسرائیل پرتاب شده و یکی از آنها توسط گنبد آهنین رهگیری شده است».

گنبد آهنین، سامانه دفاعی هوایی اسرائیل برای رهگیری موشک‌های کوتاه‌برد و گلوله‌های توپخانه‌ای‌ است.

رسانه‌های اسرائیل در این راستا ویدیوئی را منتشر کردند که عملیات رهگیری یکی از دو راکت پرتاب شده را بر فراز منطقه اشکلون نشان می‌دهد.

همچنین در واکنش به این حمله راکتی آژیرهای خطر در منطقه جنوب اسرائیل، همرز با نوار غزه به صدا درآمد.

تا این ساعت هیچ‌کدام از گروه‌های فلسطینی در نوار غزه مسئولیت پرتاب دو راکت به سوی اسرائیل را بر عهده نگرفته‌اند.

علی‌رغم این‌که از دو ماه و نیم پیش مرزهای نوار غزه و اسرائیل شاهد آرامش نسبی بوده اما این‌ دومین بار در کمتر از یک هفته است که ارتش اسرائیل اعلام می‌کند موشک‌های پرتاب شده از غزه را رصد کرده است.

این حمله راکتی پس از آن اعلام می‌شود که ارتش اسرائیل از کشف تونل جدیدی خبر داد که به طول ده‌ها متر از نوار ساحلی محاصره شده به داخل خاک اسرائیل امتداد یافته است.

ارتش اسرائیل یک روز پس از اعلام کشف این تونل گفت که این تونل زیر زمینی متعلق به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» است که کنترل نوار غزه را در دست دارد.

جاناتان کونریکوس سخنگوی دولت اسرائیل این هفته اعلام کرد که از سال 2014 تاکنون نزدیک به 20 تونل زیرزمینی امتداد یافته از نوار غزه به داخل خاک اسرائیل را کشف شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم