.
.
.

نیروهای ائتلاف: پهپاد انفجاری پرتاب شده به سمت سعودی منهدم گردید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری سعودی (واس) به نقل از سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف حامی دولت قانونی یمن نوشت که نیروهای هم، جمعه 23 اکتبر موفق به رهگیری و انهدام پهپاد بمب گذاری شده شدند که شبه نظامیان حوثی به شیوه‌ای روشمند و از روی عمد برای هدف قرار دادن مراکز غیر نظامی و شهروندان در منطقه جنوبی ارسال کرده بودند.

نیروهای ائتلاف حامی دولت قانونی یمن، یکشنبه گذشته اعلام کردند که «شبه نظامیان حوثی موشکی را از صنعاء شلیک کردند که در منطقه صعده به زمین اصابت کرد.»

نیروهای ائتلافتاکید کردند که «شبه نظامیان حوثی موشک بالستیکی را از داخل مناطق مسکونی در صنعاء شلیک کردند و این شبه نظامیان به تجاوزهای خود از طریق شلیک کورکورانه موشک‌های خود ادامه می‌دهند که به مناطق غیر نظامی اصابت می‌کند.»

به گفته نیروهای ائتلاف، هفته گذشته موشک بالستیک شبه نظامیان حوثی که در حال آماده شدن برای پرتاب به سمت سعودی بود، منهدم گردید.

نیروهای ائتلاف حامی دولت قانونی یمن تاکید کردند که تدابیر لازم برای حفاظت از غیر نظامیان و مراکز شهری به مورد اجرا گذاشته شده و روند بی اثر سازی و انهدام توان مندی‌های کیفی شبه نظامیان تروریست حوثی، ادامه دارد.

دکتر یوسف بن احمد العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، اقدام حوثی‌ها در هدف قرار دادن غیرنظامیان و مراکز شهری در جنوب سعودی با استفاده از پهپاد بمب گذاری شده را به شدت محکوم کرد.

او همچنین پشتیبانی این سازمان و همبستگی آن با سعودی را در تدابیر اجرا شده برای حفاظت از امنیت و تمامیت ارضی سعودی، مورد تاکید قرار داد.