نخست‌وزیر مصر به مهمانی مومیایی‌ها رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصطفی مدبولی نخست‌وزیر مصر عصر روز دوشنبه 19 اکتبر 2020 وارد چاهی در منطقه باستانی سقاره در جنوب قاهره شد تا از چند تابوت مومیایی باستانی که اخیرا پیدا شده‌اند، دیدن کند.

سلیمانی العطیفی عکاس مخصوص نخست‌وزیر مصر که عکس‌های ورود مدبولی به چاه مومیایی‌ها را ثبت کرده به العربیه گفت: «دکتر مصطفی مدبولی در حال دیدن از یک اثر باستانی در منطقه بود که جدیدا پیدا شده و به زودی درباره آن اطلاع‌رسانی خواهد شد. برای ممکن کردن دیدار نخست‌وزیر از این مومیایی او را با طناب به عمق 12 متری فرستادند تا بتوانداین مومیایی را ببیند.»

این عکاس در ادامه گفت که این لحظات برای او بسیار هیجان‌انگیز بود، زیرا که این اولین بار است که نخست‌وزیر مصر دست به چنین کاری می‌زند لذا او خود را آماده کرده تا عکس‌هایی از لحظه پایین رفتن نخست‌وزیر و همچنین واکنش او پس از دیدن مومیایی ثبت کند.

مصطفی وزیری دبیرکل شورای عالی امور باستانی مصر پیش از نخست‌وزیر به پایین رفت و پس از نخست‌وزیر هم خالد العنانی وزیر امور باستانی مصر به این چاه وارد شد؛ چاهی که حاوی آثار باستانی حیرت‌انگیز توصیف شد.

این مقامات مصری علاوه بر بازدید از مومیایی‌ها، از روند حفاری‌ها و کاوش‌های جاری در منطقه هم بازدید کردند. در منطقه سقاره چاه‌های پرشماری پیدا شده‌اند که در هر کدام از آنها چندین تابوت مومیایی رنگی و مهر و موم شده که به بیش از 2500 سال پیش تعلق دارند، یافت شد. در کنار این تابوت‌ها تعدادی مجسمه چوبی و طلایی هم پیدا شد.

وزارت امور باستانی مصر هم اعلام کرد این یافته‌های جدید را در هفته‌های آینده و در یک نشست خبری در منطقه سقاره به اطلاع عموم خواهد رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید