تاکید امارات و آمریکا بر توسعه روابط راهبردی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 20 اکتبر 2020 اعلام کرد اطمینان دارد روابط استراتژیک امارات متحده عربی و آمریکا گسترده‌تر خواهد شد.

پمپئو که در یک نشست آنلاین برای آغاز گفتگوهای راهبردی واشنگتن-ابوظبی سخن می‌گفت، تاکید کرد همکاری‌های دو طرف خود را در اکسپو 2020 نشان خواهد داد.

او گفت: «به مقابله با تهدیدهای ایران که بزرگترین تهدید منطقه‌ای است، ادامه می‌دهیم و هرگز اجازه نخواهیم داد سلاحی برای تهدید منطقه و جهان داشته باشد.»

شيخ عبدالله بن زايد آل نهيان وزیر امور خارجه امارات هم گفت که کشورش در زمینه توسعه روابط راهبردی همکاری خواهد کرد و دو طرف «برای محقق کردن صلح و شکوفایی در منطقه خواهند کوشید ... و امارات فرصت‌های شغلی در بازار آمریکا ایجاد می‌کند.»

او همچنین تاکید کرد که کشورش اقدامات بنیادگرایانه را محکوم کرده و خواهان افزایش تلاش‌ها برای مقابله با این اقدامات است.

گفتگوهای راهبردی میان امارات و آمریکا روز سه‌شنبه به میزبانی مایک پمپئو به صورت آنلاین برگزار شد و دو وزیر چارچوب‌ جدیدی برای گفتگوهای راهبردی ارائه کرده تا دو کشور در هشت زمینه همپیمانی سیاسی، همکاری امنیتی، اعمال قانون و امنیت مرزها، تبادل اطلاعاتی و مبارزه با تروریسم، حقوق بشر، همکاری‌ها اقتصادی، انرژی و تجارت، تبادل فرهنگی و آکادمیک و همکاری فضایی مذاکره و همکاری کنند.

سفارت آمریکا در امارات در صفحه توئیترش اعلام کرد که جان راکولتا سفیر این کشور در ابوظبی با انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه ابوظبی دیدار و اولین تفاهمنامه مربوط به گفتگوهای راهبردی دو کشور را امضاء کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید