اسرائیل و امارات در خاک همدیگر سفارت افتتاح می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از سفر اولین هیات رسمی امارات متحده عربی به تل‌آویو در روز سه‌شنبه 20 اکتبر 2020 بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل گفت که دو کشور درخواست‌هایی برای افتتاح سفارت در تل‌آویو و ابوظبی ارائه کرده‌اند و صلح میان دو کشور به سرعت در همه زمینه‌ها در حال پیشرفت است.

موضوع افتتاح سفارت در خاک دو کشور پس از آن مطرح شد که روز سه‌شنبه کریدور هوایی بین امارات و اسرائیل باز شده و به شهروندان دو کشور نیز اجازه داده شد بدون ویزا به این دو کشور سفر کنند.

نخست‌وزیر اسرائیل گفت که کشورش در زمینه‌های مختلفی با امارات همکاری خواهد کرد و افزود: «در زمینه سرمایه‌گذاری همکاری خواهیم کرد تا شرایط اقتصادی به وجود آوریم که همه شهروندان و صاحبات مشاغل در امارات و اسرائیل از آن بهره ببرند.»

او گفت که دو کشور در زمینه تکنولوژی و صنایع با هم همکاری خواهند کرد تا به بهداشت و محیط زیست خدمت کنند.

هیئت اماراتی برای اولین بار پس از امضای توافق عادی سازی روابط میان دولت امارات متحده عربی و اسرائیل، روز سه شنبه 20 اکتبر وارد تل‌آویو شد.

این هیت که از حمید الطایر وزیر مشاور در امور مالی امور، عبید بن طوق وزیر اقتصاد، و عمر غباش دستیار وزیر امور خارجه و همکاری بین المللی در امور فرهنگی، متشکل شده است، امروز سه شنبه وارد فرودگاه تل آویو شدند.

هیئت اماراتی که در فرودگاه تل‌آویو مورد استقبال بنیامین نتانیاهو و شماری از مقامات اسرائیلی شد، قرار است در باره فرصت‌های سرمایه گذاری، مبادلات تجاری و فناوری پیشرفته بین دو کشور با اسرائیلی‌ها گفت‌وگو کند.

این اولین سفر یک هیئت اماراتی به اسرائیل است که پس از امضای پیمان صلح که ماه گذشته بین دو کشور منعقد شد، صورت می‌گیرد. قرار است هیئت امارانی 4 توافق‌نامه در بخش‌های اقتصادی و تجاری با اسرائیلی‌ها امضا کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید