شورای وزیران امارات توافق با اسرائیل را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شورای وزیران امارات متحده عربی مجموعه اقدامات قانونی را آغاز کرد تا یک قانون فدرال در زمینه تایید توافق با اسرائیل را صادر کند.

در جلسه‌ای که به ریاست محمد بن راشد برگزار شد قانون تایید توافق صلح ابراهیمی، توافق صلح با اسرائیل و آغاز روابط دیپلماتیک کامل با این کشور را تایید کرد.

Advertisement

این شورا دستور آغاز اقدامات قانونی برای صدور یک قانون فدرال برای تایید این توافق را صادر کرد.

شورای وزیران امارات متحده عربی اعلام کرد باور دارد که این توافق یکی از راه‌های صلح و ثبات برای حمایت از آمال ملت‌های منطقه است و تلاش‌های مستمر این ملت‌ها برای تحقق رفاه و پیشرفت را تقویت کرده و راه‌ را برای تقویت روابط اقتصادی، فرهنگی و علمی باز خواهد کرد.

وزیر حمل و نقل اسرائیل روز یکشنبه 18 اکتبر 2020 اعلام کرد ابوظبی و تل‌آویو روز سه‌شنبه توافقی را امضاء خواهند کرد که براساس آن 28 پرواز در هفته میان فرودگاه بین‌گوریون در اسرائیل و فرودگاه‌های دبی و ابوظبی برقرار می‌شود.

این توافق همچنین اجازه می‌دهد تعداد نامحدودی پرواز چارتر به فرودگاه کوچکی در جنوب اسرائیل و 10 پرواز کارگو در هفته میان دو کشور انجام شود.

وزارت حمل و نقل اسرائیل توضیح داد که این توافق در فرودگاه بن گوریون امضاء خواهد شد و پیش‎‌بینی می‌شود پروازها در هفته‌های آینده آغاز شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم