ثبت رکورد روزانه 400هزار مبتلا به کرونا در جهان و خوش‌بینی درباره واکسن روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش آماری روز جمعه 16 اکتبر 2020 که از سوی خبرگزاری فرانسه با استناد به گزارش‌های پزشکی ارائه شده از مقامات بهداشتی کشورها تهیه و ارائه شده، روز پنج‌شنبه شمار روزانه مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 400 هزار نفر فراتر رفته است.

هر چند جزئی از این تعداد مبتلایان مربوط به افزایش تعداد تست‌های انجام شده میان افراد برای تشخیص ابتلا به کرونا است، ابتلای دست‌کم 400 هزار نفر به ویروس جدید کرونا تنها در یک روز اما رکورد جدید و بی‌سابقه‌ای در جهان به شمار می‌رود.

بنا به این گزارش آمار روزانه مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان در روز پنج‌شنبه 404,758 نفر و تعداد جان‌باختگان 6086 فوتی گزارش شده است.

از سویی سمیه سوامیناتان یکی از کارشناسان برجسته سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که گفتگوهای خوبی را با تولیدکنندگان روسی واکسن ویروس جدید کرونا در این کشور انجام داده‌ است.

این مقام بین‌المللی اشاره کرد که سازمان جهانی بهداشت همچنان در انتظار نتایج سومین مرحله از آزمایش‌های انجام شده بر دومین واکسن روسی کرونا است تا از ایمنی آن بر افراد داوطلب مطمئن شود.
در اروپا و همچنین در ایالات متحده آمریکا و کانادا تعداد موارد ثبت شده ابتلا به ویروس جدید کرونا در یک هفته به طور متوالی به نسبت %44 و %17 در مقایسه با هفته گذشته افزایش حاد داشته است.

از آغاز پاندمی کرونا تاکنون بالاترین تعداد روزانه مبتلایان به کرونا روز پنج‌شنبه به ثبت رسیده که نشان از مبتلا شدن بیش از 150 هزار نفر در این منطقه دارد.

در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی بر این باورند که وارد دومین موج از انتشار ویروس کرونا شده‌اند، شمار فوتی‌های روزانه به ثبت رسیده اما با میانگین بیش از 4000 فوتی‌ ثبت شده در ماه آوریل، همچنان فاصله زیادی دارد.

پس از آنکه در تابستان و مشخصا در ماه ژوئیه تا دست کم 400 فوتی نشان داده، اکنون اما شمار فوتی‌های مبتلا به کرونا مجددا روند صعودی یافته و تا میانگین 1000 فوتی در روز افزایش یافته است.

افزون بر آن شمار مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا که تا نیمه ژوئیه به اوج خود رسیده و در ماه سپتامبر کاهش یافته بود اکنون نیز با میانگین روزانه بیش از 50 هزار مورد مبتلا به کرونا در یک هفته گذشته افزایش یافته و روز پنج‌شنبه تا بیش از 70 هزار مبتلا در روز بالا رفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید