.
.
.

کشته شدن دو فرمانده برجسته «القاعده» در حمله پهپادی آمریکا به شمال غرب سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون شامگاه پنج‌شنبه 15 اکتبر 2020 به وقت محلی این کشور خبر از کشته شدن دو تن از فرماندهان برجسته سازمان «القاعده» در حمله هوایی نیروهای آمریکایی به منطقه‌ای در شمال غرب سوریه خبر داد.

بنا به اعلام وزارت دفاع آمریکا در این حمله هوایی دو فرمانده برجسته القاعده با نام‌های ابی‌ذر المصری و ابی یوسف المغربی وابسته به جنبش حرّاس الدین، کشته شدند.

بیث ریوردان سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای در این‌باره گفت:« نیروهای آمریکایی در 15 اکتبر به سازمان القاعده در سوریه در اطراف استان سوری ادلب ضربه وارد کردند»، و افزود:« سازمان القاعده در سوریه همچنان تهدیدی علیه آمریکا و هم‌پیمانان‌مان تشکیل می‌دهد».

بنا به گزارش وب‌سایت «فاکس نیوز» آن‌طور که مسئولان گفته‌اند این ضربه توسط فرماندهی عملیات ویژه مشترک ویژه ارتش آمریکا به سازمان القاعده در سوریه وارد شد.

از نیمه سپتامبر گذشته تاکنون این اولین عملیاتی است که در آن ارتش آمریکا با پهپاد به سازمان القاعده در سوریه ضربه وارد می‌کند.

بنا به رسانه‌های وابسته به رژیم سوریه در این حمله هوایی پهپاد متعلق به نیروهای ائتلاف بین‌المللی دو خودرو را در نزدیکی شهرک « عرب سعید» واقع در غرب شهر ادلب هدف قرار داد.

به گفته منابع محلی افراد هدف قرار گرفته در این حمله «ابوذر المصری» که پیش از این به عنوان قاضی در جنبش حرّاس الدین وابسته به القاعده ایفای نقش داشته و همچنین فرمانده دیگری به نام «ابو یوسف المغربی» بودند.