.
.
.

وزیر خارجه سعودی: هر جا در جهان مشکلاتی باشد پای ایران در میان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فیصل بن فرحان وزیر خارجه پادشاهی سعودی شامگاه پنج‌شنبه 15 اکتبر 2020 با تاکید این که هر جا در جهانی مشکلاتی باشد جای پای ایران در میان است، گفت که بحران یمن به دلیل (کودتای) شبه‌نظامیان حوثی و حمایت‌های ایران از آنها است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی شامگاه پنج‌شنبه طی حضور مجازی در یک مرکز پژوهش‌ آمریکایی با اشاره به این‌که بحران یمن به دلیل (کودتای) شبه‌نظامیان حوثی و حمایت‌های ایران از آنها است، گفت «ایران با حمایت از شبه‌نظامیان و تروریست‌ها به بی‌ثباتی در منطقه دامن می‌زند».

او همچنین افزود که « تلاش‌ها برای برقراری صلح باید بر ازسرگیری مذاکرات میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها استوار باشد».

او همچنین افزود که «در آخر تنها چیزی که می‌تواند به تحقق صلح دائمی و ثبات دائمی منجر شود، همان توافق میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها است».

گفتگوهای راهبردی میان پادشاهی عربی سعودی و ایالات متحده آمریکا از روز چهارشنبه 14 اکتبر 2020 در واشنگتن آغاز شد.

ریاست هیئت پادشاهی سعودی برای شرکت در جلسات این گفت‌وگوها را شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی بر عهده داشت.
مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده نیز ریاست هیئت آمریکایی شرکت کننده در این گفت‌وگوها را به عهده داشت.

از سویی فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه سعودی با اشاره به این‌که «نیروهای تروریسم همچنان ثبات منطقه را تهدید می‌كنند»، گفت:«ما به دنبال تقویت روابط‌مان با واشنگتن برای تقویت ثبات و استقرار منطقه هستیم».
وزیر خارجه سعودی با بیان اینکه برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران، تهدید بزرگی برای منطقه است، افزود: «کشورش همچنان در مقابل اقدامات ایران برای بی‌ثبات کردن امنیت منطقه خواهد ایستاد».

فیصل بن فرحان، تأکید کرد که فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی ایران تهدید بزرگی برای کل منطقه است».

گفتگوهای راهبردی میان سعودی و آمریکا بر تعهدات دو کشور در تقویت امنیت و شکوفایی منطقه‌ای، رشد اقتصادی، روابط میان مردم این دو کشور و تقویت روابط استراتژیک تاریخی که دهه‌هاست میان پادشاهی عربی سعودی و ایالات‌متحده آمریکا ادامه یافته، متمرکز است.