.
.
.

دست‌یابی امارات و اسرائیل به توافق اولیه اجتناب از مالیات مضاعف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در راستای اتخاذ گام‌هایی برای تشویق سرمایه‌گذاری متبادل میان دو کشور، امارات متحده عربی و اسرائیل پنج‌شنبه 15 اکتبر 2020 از دست‌یابی دو طرف به توافقی اولیه برای اجتناب از اخذ مالیات مضاعف خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) وزارت دارایی امارات پنج‌شنبه اعلام کرد دولت امارات و اسرائیل در راستای اتخاذ گام‌هایی برای تشویق سرمایه‌گذاری متبادل میان دو کشور به توافقی اولیه برای اجتناب از اخذ مالیات مضاعف دست یافتند.

اسرائیل و امارات در 15 سپتامبر گذشته توافق عادی‌سازی روابط دو کشور را امضا کردند که در راستای تقویت روابط دیپلماتیک رسمی دو کشور است.

از نیمه ماه اوت تاکنون که دو طرف درباره عادی‌سازی روابط به توافق رسیده‌اند امضای موافقت‌نامه‌های تجاری میان دو کشور در حال انجام است.

وزارت دارایی امارات در بیانیه‌ای به نقل از یونس حاجی الخوری معاون این وزارت‌خانه اعلام کرد که گفته «وزارت دارایی در تلاش است تا شبکه روابط بین‌المللی خود را از طریق امضای توافق‌نامه‌های منع اخذ مالیات مضاعف و حمایت و تشویق سرمایه‌گذاری‌ها گسترش دهد».

این گونه موافقت‌نامه‌ها اخذ مالیات مضاعف مشابه توسط دو کشور از مالیات دهندگان را با هدف تشویق تبادل کالا، خدمات و سرمایه‌ها منع می‌کند.

امارات دارای نزدیک به 100 توافق منع اخذ مالیات مضاعف با اغلب شرکای تجاری‌اش در جهان است.
الخوری گفت:« مرحله اول از مذاکرات درباره موافقت‌نامه حمایت و تشویق سرمایه‌گذاری تاکیدی بر سعی دو کشور برای بنای شراکت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف است».

گابی اشکنازی وزیر خارجه اسرائیل در سخنرانی‌اش در پارلمان این کشور پیش از انعقاد جلسه تصویب توافق عادی‌سازی روابط با امارات، گفت قرار است که ابوظبی اولین هیئت‌های رسمی‌اش را هفته آینده به اسرائیل اعزام کند.

یک منبع آگاه از برنامه‌ریزی‌ها، گفت که هیئت اماراتی روز سه‌شنبه وارد اسرائیل خواهد شد، این اما تاکنون از سوی امارات تایید نشده است.

از سویی گابی اشکنازی گفت که در حال تهیه موافقت‌نامه‌هایی است که از طریق آنها بتوان پروازهای مستقیم شرکت‌های هواپیمایی تجاری اسرائیل به امارات و افتتاح بازار جدیدی برای فناوری‌های اسرائیلی و از جمله آن تاسیس دفاتر نمایندگی رسمی اسرائیل در منطقه خلیج را فراهم کرد.