.
.
.

محمد بن راشد به جوانان عرب: امارات کشوری برای همگان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس امارات، ریاست هیئت دولت و حاکم دبی در سلسله توئیت‌هایی از نتایج نظر سنجی ابراز ناراحتی کرد که نشان داد، نیمی از جوانان عرب، خواهان مهاجرت از کشور هایشان هستند.

او در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: «بزرگترین و تازه‌ترین ارزیابی در مورد جوانان عرب 17 کشور عربی که از سوی بی سی دبلیو انجام گرفته نشان داده است که در حدود نیمی از جوانان عرب در اندیشه مهاجرت از کشورشان هستند. این خیلی دردآور است که نیمی از ثروت عربی ما خواستار کوچیدن هستند. خیلی دردآور است که جوان عرب، میهن، امنیت و زندگی خود را در وطن خویش نمی‌یابد».

محمد بن راشد آل مکتوم در همین راستا تاکید کرد که این نظر سنجی نشان داد که امارات، کشور مورد علاقه 46% جوانان عرب برای زندگی کردن است که پس از آن آمریکا با 33% و کانادا، بریتانیا و آلمان قرار دارند. ما به آنها می‌گوئیم که امارات کشور همه است. ما کوشیده ایم تا الگویی موفق را ارائه دهیم. تجربه و درهای ما به روی همگان باز است».

همین نظر سنجی نشان داده است که 77% از جوانان عرب بر این باورند که فساد دولتی در کشورشان وجود دارد و 87% از آنها نسبت به بیکاری در کشورشان نگران هستند.

محمد بن راشد آل مکتوم در ادامه توئیت خود نوشت: «ما می‌گوئیم زمانی که دولت‌ها فاسد شوند، کشور دچار خرابی شده و از میزان امنیت آن کاسته و مردمش آن را ترک می‌گویند. همه مسئولان در برابر خداوند مسئولیت دارند زیرا داستان فقط به این دنیا ختم نمی‌شود».

بهترین کشور عرب برای نسل‌های آینده

بر مبنای مطالعات انجام گرفته از چند ماه پیش از سوی مرکز «رایزنی‌های سیاسی و راهبردی خاورمیانه»، کشور امارات به عنوان بهترین کشور عربی برای نسل‌های آینده، طبقه بندی شده زیرا استعدادها، شایستگی‌ها و مغزهای جهانی در سطوح علمی را به خود جذب می‌کند.

این مطالعه نشان داد که امارات در شاخص‌های مربوط به نتیجه تحول اقتصادی و اجتماعی دهه گذشته در تمامی کشورهای عربی، رتبه نخست را داشته و در سطح جهانی دارای رتبه 13 و در شاخص تحول اقتصادی، رتبه نخست در میان کشورهای عربی و رتبه 21 جهان را در سال 2020 از آن خود کرده است.