.
.
.

ائتلاف عربی: طرح حمله تروریستی حوثی‌ها در جنوب دریای سرخ ناکام ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه دوشنبه 5 اکتبر 2020 اعلام کرد که طرح احتمالی«حمله تروریستی» شبه‌نظامیان حوثی در جنوب دریای سرخ را ناکام گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ائتلاف عربی حمایت از دولت قانون یمن با شناسایی و انهدام یک قایق بمب‌گذاری شده که با سیستم کنترل از راه دور به نزدیکی الصلیف یمن روانه شده، موفق شد طرح «حمله احتمالی تروریستی» شبه‌نظامیان حوثی در جنوب دریای سرخ را ناکام بگذارد.

ائتلاف عربی با اشاره به تهدیدهای شبه‌نظامیان تروریست حوثی علیه خطوط دریانوردی و تجارت جهانی در جنوب دریای سرخ و تنگه باب المندب بر ادامه تعهدش به نابودی توانایی‌های حوثی‌ها که تهدیدی علیه امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است، تاکید کرد.

جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن یک هفته قبل نیز مواضع و خودروهای نظامی وابسته به شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان صرواح در استان مأرب را هدف قرار داده و دو سکوی پرتاب راکت‌های کاتیوشا در «وادی الضیق» در همان شهرستان را منهدم کردند.

جنگنده‌های ائتلاف همچنین در روستای الباطن از توابع شهرستان صرواح مقر کمک‌های نظامی، مهمات و انبارهای ادوات متعلق به شبه‌نظامیان حوثی را علاوه بر 3 دستگاه کامیون منهدم کردند.

ائتلاف عربی همچنین از منهدم کردن سامانه دفاع هوایی متعلق به شبه‌نظامیان حوثی در صنعا خبر داده بود.

جنگنده‌های ائتلاف عربی همچنین در سلسله حملات هوایی پی در پی مجتمع اداره مهندسی نظامی در حومه سعوان در شرق صنعا پایتخت یمن را هدف قرار داده و مراکز ساخت و مونتاژ موشک‌های بالستیک و پهپادهای شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی را منهدم کردند.