.
.
.

نبرد تثبیت مواضع در لیبی و درگیری داخلی نیروهای دولت الوفاق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه درگیری‌های داخلی نیروهای حکومت الوفاق لیبی روز دوشنبه پنجم اکتبر 2020 منطقه السوانی در طرابلس شاهد درگیری شبه‌نظامیان شهر الزاویه و شبه‌نظامیان شهر الزنتان بود. هر دوی این نیروها تابع حکومت الوفاق هستند.

منابع محلی گزارش کردند که این درگیری‌ها برای کنترل منطقه تجاری السوانی که چندین پادگان مهم در خود دارد، درگرفت و در این درگیری از تسلیحات سنگین هم استفاده شد.

این دومین درگیری شدید داخلی نیروهای الوفاق در کمتر از یک هفته است؛ گروه‌های شبه‎نظامی که علیرغم تلاش‌ها برای حل مشکلات فیما بین کماکان با یکدیگر در نبرد هستند. این نیروها در پنج‌شنبه گذشته نیز در مناطق پیرامونی پادگان «7 آوریل» با هم درگیر شدند.

یک منبع مطلع به العربیه گفت: «این درگیری‌ها در واقع نبرد برای تقسیم غنایم و مواضع است و درگیری شبه‌نظامیان الزنتان و الزاویه در واقع نماد علنی شدن نبرد پنهانی بین النمروش وزیر دفاع و اسامه الجویلی است. الجویلی اهل الزنتان و النمروش اهل الزاویه است.»

شبه نظامیان شهر الزنتان توانسته بود شریک قدرت، مال و نفوذ در گذرگاه‌های قاچاق کالا باشد اما با از دست دادن پایگاه الوطیه، نفوذ سیاسی خود را از دست داد و از این رو می‌کوشد که دایره نفوذ و سیطره خود در پایتخت را افزایش دهد. این یک اقدام پیشگیرانه در مقابل حملاتی است که در آینده ممکن از برای بیرون راندن نیروهای الزنتان از طرابلس صورت گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم