همکاری امارات، آمریکا و اسرائیل در زمینه انرژی برای «خاورمیانه‌ای شکوفا»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا و اسرائیل بر ضرورت همکاری در زمینه انرژی تاکید کرده و آن را گامی به سمت خاورمیانه‌ای با ثبات‌تر، متکامل‌تر و شکوفاتر دانستند.

به گزارش خبرگزاری وام، خبرگزاری رسمی امارات این موضوع در بیانیه مشترکی که از سوی سهیل بن محمد فرج فارس المزروعی وزیر انرژی و زیرساخت‌های امارات، دان بروبیلیت وزیر انرژی آمریکا و یوفال شتاینتس وزیر انرژی اسرائیل درباره ضرورت توسعه استراتژی مشترک در حوزه انرژی منتشر شد، آمد.

در این بیانیه سه‌جانبه آمده: «امارات متحده عربی، ایالات متحده آمریکا و اسرائیل بر اهمیت تمرکز روی گام‌های عملی دارای نتایج ملموس در حوزه انرژی تاکید کردند و با هم درباره هماهنگی‌های بیشتر در این حوزه، شامل انرژی‌های تجدیدپذیر، انرژی نفت، گاز طبیعی و تکنولوژی‌های مرتبط و همچنین فناوری‌های آب‌شیرین‌کنی توافق کردند و به بهره‌مندی اقتصادهای پویای‌شان به استفاده از توان پژوهشی و توسعه پیشرو در جهان امیدوارند. این کشورهای می‌کوشند با ایجاد راه‌حل‌های جایگزین چالش‌هایی که ملت فلسطین در حوزه انرژی با آنها روبروسن را با توسعه منابع انرژی، فناوری و زیرساخت‌های مرتبط حل کنند.

برای فزون‌تر کردن بهره‌های جهانی این همکاری، امارات، آمریکا و اسرائیل خود را ملزم به توسعه چشم‌اندازهای پژوهشی از طریق نشست‌های متعدد چندجانبه و هماهنگی با نهادهای مالی و بخش خصوصی با هدف تقویت سرمایه‌گذاری بین‌المللی در حوزه‌های پژوهشی، توسعه و به کارگیری سریع انرژی‌های نو می‌کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید