طرح تازه کنگره آمریکا برای «مقابله با پولشویی حزب الله»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش پایگاه خبری فری‌بیکن، گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در حال تهیه طرحی جدید برای تحریم حزب‌الله لبنان هستند که دستیابی این گروه شبه‌نظامی را به منابع اصلی تامین بودجه‌اش را ناممکن می سازد.

به سایت گزارش فری بیکن، طرح تحریم‌های جدید که گفته می‌شود سخت‌ترین تحریم‌های کنگره علیه حزب‌الله لبنان است، دسترسی بانک‌هایی که در مناطق تحت نفوذ حزب‌الله بوده و با این گروه همکاری می‌کنند را به سیستم مالی جهانی قطع خواهد کرد.

بنابر این گزارش، طرح مورد نظر نمایندگان جمهوری‌خواه در صورت تصویب برای آن دسته از مقامات بلندپایه مکزیک، ونزوئلا، پاراگوئه، آرژانتین، برزیل، پاناما، کوبا، بولیوی و سایر کشورهای آمریکای لاتین که با حزب‌الله همکاری می‌کنند، پیامدهای گسترده‌ای را به همراه خواهد داشت.

به گزارش فری‌بیکن، درحالی که پس از انفجار بیروت، آمریکا و سایر کشورهای غربی به ارائه کمک مالی به لبنان متعهد شده‌اند، بسیاری از منتقدان بر این باورند با توجه به تسلط وسیع حزب‌الله بر دولت لبنان، این گروه ممکن است بیشتر این پول‌ها را با توجه به ترفندهای معمول خود در لبنان، تصاحب کند.

طرح نمایندگان جمهوری‌خواه که قانون مقابله با پولشویی حزب‌الله نام دارد وزارت خزانه‌داری آمریکا را ملزم خواهد کرد که مشخص کند در چه مناطقی از لبنان امکان پولشویی وجود دارد.

این طرح همچنین خواستار نظارتی مشابه بر منطقه مشترک مرزی بین آرژانتین، برزیل و پاراگوئه شده که به عنوان کانون قاچاق مواد مخدر و فعالیت‌های مجرمانه شناخته می‌شود.

بر اساس این گزارش، در سال‌های اخیر این منطقه به کانون حضور حزب‌الله تبدیل شده و عوامل این گروه برای تامین هزینه فعالیت‌های تروریستی خود، در این منطقه به تجارت اسلحه و مواد مخدر می‌پردازند.

به گفته تونی بادران، یکی از محققان بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، این طرح می‌تواند به سیاست «از هم گسیخته» آمریکا در قبال حزب‌الله انسجام ببخشد.

او گفت این طرح قسمت‌هایی از لبنان را هدف قرار داده که حزب‌الله در مناطق مسکونی آنها انبار سلاح و موشک دارد.

بادران هشدار داد در حال حاضر، با توجه به نفوذ حزب‌الله در این مناطق، ابتکاراتی که آمریکا در پیش می‌گیرد، از جمله میانجی‌گری واشینگتن در مشخص کردن مرزهای آبی اسرائیل و لبنان که به ورود سرمایه‌های اروپایی به لبنان خواهد انجامید، در نهایت به نفع حزب‌الله تمام می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید