.
.
.

واشنگتن: برای حمایت نیروهای آمریکایی حاضر در عراق درنگ نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیوید شنکر معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه اول اکتبر 2020 گفت که واشنگتن از حملات شبه‌نظامیان وابسته به ایران به نیروهای آمریکایی در عراق ساده نخواهد گذشت.

شنکر با تاکید بر اینکه شبه‌نظامیان وابسته به ایران، یک مشکل بزرگ در عراق هستند، تاکید کرد که آمریکا برای حمایت سربازانش در عراق درنگ نمی‌کند.

سازمان مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان عراق روز چهارشنبه 30 سپتامبر 2020 اعلام کرد نیروهای بسیج مردمی عراق (حشد شعبی) که از سوی ایران حمایت می‌شود، 6 موشک به فرودگاه اربیل شلیک کرد.

شبکه تلویزیونی سومریه هم به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد که یک عملیات حمله موشکی به پایگاه نظامی آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل شناسایی و ناکام شد.

پیش از این و در روز دوشنبه 28 سپتامبر 2020 در پی حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی بغداد 7 نفر کشته و تعداد قابل توجهی زخمی شدند.

ظافر العانی نماینده پارلمان عراق گفت: «تسلیحات پیشرفته‌ای که گروه‌های شبه‌نظامی اعلام کردند به دست آنها رسید، امروز به سوی فرودگاه شلیک شدند و یک خانواده و تعدادی کودک را کشتند.»

اکرم الکعبی فرمانده شبه‌نظامیان النجباء روز یکشنبه تهدید کرده بود که سفارت آمریکا در بغداد را با تسلیحات پیشرفته‌ای که در اختیار این گروه وابسته به ایران قرار گرفته، مورد هدف قرار می‌دهد.