سعودی: بازداشت اعضای یک هسته تروریستی آموزش دیده در مقرهای سپاه پاسداران ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

روز دوشنبه، ریاست امنیت کشور در پادشاهی عربی سعودی از به دان افتادن یک گروه تروریستی خبر داد که اعضای آن آموزش‌های نظامی و میدانی از جمله روش‌های ساخت بمب را در مقرهای سپاه پاسداران در ایران گذرانده‌اند. مقداری اسلحه و مواد منفجره پنهان شده در دو مکان متعلق به این هسته کشف وضبط شد.

سخنگوی رسمی ریاست امنیت کشور اظهار داشت که در نتیجه رصد امنیتی فعالیت‌های عناصر تروریستی، مقامات ذیصلاح در ریاست امنیتی توانستند در تاریخ 2/5/1442 هجری قمری، یک هسته تروریستی را که اعضای آن طی فاصله زمانی 9/2 تا 3/3 1439 ه.ق. در داخل مقرهای سپاه پاسداران در ایران آموزش‌های نظامی و میدانی، از جمله روش‌ها ی ساخت بمب دیده بودند به دام بیندازد، به‌طوری‌که تحقیقات امنیتی منجر به شناسایی این عناصر و کشف دو مکان متعلق به آنها، که از آنجا به عنوان لانه‌ای برای ذخیره کردن مقادیری سلاح و مواد منفجره استفاده می‌کردند، شد. در پی عملیات امنیتی نتایج زیر به دست آمد:

اولا: دستگیری اعضای هسته بالغ بر (10) متهم که سه نفر از آنها در ایران آموزش دیده‌اند، در حالی که بقیه اعضای هسته از طریق ایفای نقش‌های مختلف با گروه مرتبط شدند و نظر به ضرورت انجام تحقیقات هویت دستگیرشدگان در حال حاضر فاش نمی‌شود.

ثانیا: کشف وضبط مقداری اسلحه و مواد منفجره پنهان شده در دو مکان که یکی از آنها عبارت است از یک خانه و دیگری یک مزرعه.

به گزارش ریاست امنیت کشور سعودی در این عملیات تعدادی لوله به هم متصل انفجاری، 67 فیوز انفجاری، 51 چاشنی انفجاری الکتریکی، مقدار زیادی خازن، ترانسفورماتورهای الکتریکی و مقاومت الکترونیکی مورد استفاده در ساخت مواد منفجره، 5.28 کیلوگرم پودر باروت نرم و درشت، 17 بسته حاوی مواد شیمیایی، 13 فرستنده و گیرنده سیگنال‌های الکتریکی، 2 عدد کلید دریافت مدار الکتریکی، 4 دستگاه شنود پیشرفته، یک دستگاه جوشکاری، چهار قبضه تفنگ کلاشنیکف، یک قبضه تفنگ G3، یک قبضه تفنگ تک‌تیراندازی، دو قبضه تپانچه، یک قبضه تفنگ شکاری بادی، تعداد 4620 نوع مهمات جنگی، 18 خشاب مسلسل و تپانچه، صندوق پلاستیکی نگهداری سلاح‌های دست‌ساز محلی 6 اینچی، یک کیسه حاوی تجهیزات تمیز کردن سلاح، 14 سلاح جنگی سرد (چاقو)، لباس نظامی، دو عدد دوربین تک‌تیرانداز، یک عدد دوبین دید شبانه، سه دستگاه بی‌سیم، یک دستگاه لپ تاپ، دو عدد دستگاه نقشه گارمین، یک عینک آفتابی مجهز به دوربین، حافظه ذخیره سازی و باتری، 11 دستگاه تلفن همراه، دو تبلت هوشمند و تعداد 5 حافظه ذخیره‌سازی خارجی و 6 دستگاه حافظه ذخیره‌سازی داخلی.

مقامات ذی‌صلاح همچنین تحقیقات را با کلیه دستگیرشدگان آغاز کردند تا اطلاعات بیشتری در مورد فعالیت‌های آنها و افراد داخلی و خارجی مرتبط با آنها را به دست آورند و پس از پایان مراحل بازجویی به مراجع قضایی ارجاع خواهند شد.

علاوه بر این، ریاست امنیت کشور تأکید کرد که با اراده، پافشاری و قاطعانه به مقابله با این طرح‌های جنایی و هرکسی که در صدد ضربه زدن به امنیت و ثبات کشور و امنیت شهروندان و افراد مقیم در سرزمین باشد، ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید