7 کشته در حمله موشکی شبه‌نظامیان وابسته به ایران به فرودگاه بین‌المللی بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه گزارش کرد که روز دوشنبه 28 سپتامبر 2020 در پی حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی بغداد 7 نفر کشته و تعداد قابل توجهی زخمی شدند.

دو فروند موشک کاتیوشا از مجموع موشک‌های شلیک شده به سمت فرودگاه، به منزلی در آن نزدیکی برخورد کردند.

ظافر العانی نماینده پارلمان عراق گفت: «تسلیحات پیشرفته‌ای که گروه‌های شبه‌نظامی اعلام کردند به دست آنها رسید، امروز به سوی فرودگاه شلیک شدند و یک خانواده و تعدادی کودک را کشتند.»

اکرم الکعبی فرمانده شبه‌نظامیان النجباء روز یکشنبه تهدید کرده بود که سفارت آمریکا در بغداد را با تسلیحات پیشرفته‌ای که در اختیار این گروه وابسته به ایران قرار گرفته، مورد هدف قرار می‌دهد.

در سوی مقابل مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق بر ضرورت فعالیت بیشتر نهادهای امنیتی در مرحله حساس فعلی تاکید کرد وگفت که این «باندهای تبهکار» اجازه ایجاد هرج و مرج و اخلال در امنیت کشور را نمی‌دهد و آنها را به سزای عادلانه خواهد رساند.

حمله موشکی امروز به فرودگاه بغداد یکی از مجموعه حملات گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران به سفارت آمریکا، منطقه الخضراء و فرودگاه بغداد است و در روزها و هفته‌های گذشته هم بارها تکرار شد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه مجموعه‌ای از درخواست‌ها را به اطلاع مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق رساند و به او مهلت داد تا پیش از تعطیل شدن سفارت این درخواست‌ها را اجرا کند.
پیش از این گزارش‌هایی درباره خروج ماثیو تولر سفیر آمریکا از بغداد و سفر او به اربیل منتشر شده بود ولی آمریکا این گزارش‌ها را تکذیب کرد.

خبرنگار العربیه هم گزارش کرد که پمپئو ناراحتی واشنگتن از استمرار حملات به سفارت این کشور در بغداد را به اطلاع الکاظمی رساند و به نخست‌وزیر عراق برای عقب راندن این گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران تا روز دوشنبه 28 سپتامبر مهلت داد.

پمپئو پیش از این تهدید کرده بود اگر دولت عراق کاری برای پایان دادن به حملات شبه‌نظامیان وابسته به ایران به سفارت این کشور در بغداد نکند، آمریکا سفارتش را خواهد بست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید