الکاظمی با بستن دفتر بسیج مردمی در فرودگاه بغداد این گروه را زیر فشار گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته منابع آگاه، دستوراتی از سوی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در خصوص بستن دفاتر شبه نظامیان بسیج مردمی در فرودگاه بغداد و همچنین بسته شدن دفاتر دستگاه امنیت ملی و دو هیئت نزاکت عمومی و بازخواست و عدالت در فرودگاه صادر شده است.

این منابع خاطر نشان ساختند که به موجب این فرمان، دفاتر سرویس اطلاعاتی و وزارت کشور عراق در فرودگاه بغداد باقی می مانند و این اقدام در راستای تنظیم مجدد وضعیت امنیتی قرودگاه بغداد قرار دارد.

این اقدام همزمان با اعلام بخشودگی حامد الجزائری و وعد القدو از فرماندهان برجسته شبه نظامیان بسیج مردمی عراق انجام می گیرد.

منابع آگاه بر این باورند که دور ساختن بسیج مردمی از فرودگاه بغداد در راستای اقداماتی برای کاستن از دامنه حضور این شبه نظامیان در مراکز کلیدی عراق قرار دارد.

در همین اثنا نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم، بازرسی از مناطق مختلف پایتخت را برای یافتن عوامل شلیک راکت به منطقه سبز بغداد آغاز کردند که دفاتر دیپلماتیک خارجی و مشخصا دو سفارت آمریکا و بریتانیا را هدف حالات خود قرار داده اند.

منطقه سبز بغداد در بر دارنده مراکز دولتی عراق و شماری از سفارت خانه ها از جمله سفارت های آمریکا و بریتانیا است.

از سوی دیگر جریان الحکمه عراق عملیات ترور و آدم ربایی و وحشت آفرینی که تبدیل به عامل ناامنی و بی ثباتی عراق شده است را محکوم کرد.
جریان الحکمه ،ادامه حمله علیه مراکز دیپلماتیک خارجی در عراق را محکوم کرده و تاکید کرد که این گونه اقدامات، تاثیری منفی بر شهرت عراق در برابر جامعه جهانی می گذارد.

این جریان در عین حال خواستار پاسداری از وجاهت دولت و حمایت از دستگاه های امنیتی شد و از بیانیه های صادر شده از سوی فراکسیون های سیاسی استقبال کرد که پای بندی به قانون و وجاهت دولت را مورد تاکید قرار داده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید