وزیر بهداشت امارات: سرنوشت ما و سعودی سرنوشت مشترک است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالرحمن بن محمد العویس وزیر بهداشت و ایمنی اجتماعی امارات متحده عربی با تبریک نودمین روز استقلال پادشاهی عربی سعودی به ملت و رهبران این کشور، تاکید کرد که سرنوشت امارات متحده عربی و سعودی مشترک است.

وزیر بهداشت امارات ابراز امیدواری کرد که ملت سعودی تحت رهبری خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود و شاهزاده محمد بن سلمان ولی‎‌عهد این کشور به پیشرفت، رفاه و شکوفایی برسد.

او به مناسبت روز استقلال سعودی گفت: «روابطی که دولت امارات را به کشور برادر پادشاهی عربی سعودی پیوند می‌دهد رابطه سرنوشت مشترک است که ریشه در اعماق تاریخ منطقه دارد و رهبران دو کشور برادر در طول سال‌های گذشته در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در کنار هم برای تامین منافع ملت‌هایشان کوشیده‌اند.»

امارات متحده عربی پیش از این بارها بر روابط دوستانه، برادرانه و مستحکم خود با پادشاهی عربی سعودی تاکید کرده و تایید و همراهی خود را با سیاست‌ها و اقدامات این کشور به ویژه در زمینه حمایت از خطرات ناشی از ایران و گروه‌های وابسته به تهران اعلام کرده بود.

امارات در روز دوشنبه 17 آگوست 2020، تلاش‌های پیکارجویان «تروریست» حوثی وابسته به ایران برای مورد هدف قرار دادن مناطق مسکونی در شهرهای پادشاهی عربی سعودی با موشک‌های بالستیک را محکوم و تاکید کرد که امنیت دو کشور غیرقابل تفکیک است.

پیکارجویان حوثی در آن روز کوشیدند با موشک بالستیک مناطق شهری و شهروندان غیرنظامی را مورد هدف قرار دهند ولی این موشک‌ها از سوی سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن رهگیری و منهدم شدند.

وزارت امور خارجه امارات متحده عربی با صدور بیانیه‌ای بر همبستگی کامل خود با امارات در زمینه مقابله با این «حملات تروریسی» علیه شهروندان غیرنظامی تاکید و اعلام کرد که در زمنیه رویارویی با هر تهدیدی که امنیت و ثبات سعودی را تهدید کند، دوشادوش این کشور خواهد ایستاد و از هر اقدامی که ریاض برای حفاظت از امنیت و سلامت شهروندان و افراد مقیم در خاک این کشور اتخاذ کند، حمایت می‌کند.

در این بیانیه آمده که امنیت سعودی و امارات غیرقابل جداشدن از همدیگر هستند و هر خطر و تهدیدی که متوجه سعودی باشد، امارات آن را تهدیدی علیه امنیت و ثبات خود تلقی می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید