حوثی‌ها خانواده عناصر فراری خود را به شدیدترین مجازات‌ها تهدید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط به نقل از منابع آگاه نوشته است که شبهنظامیان حوثی، خانواده کودکان فراری از عرصه‌های نبرد در جنوب استان مارب و شرق استان الجوف را به شدیدترین مجازات‌ها تهدید کردند.

این در حالی است که منابع مزبور تاکید دارند صدها تن از عناصر شبه‌نظامیان حوثی، مواضع خود را در فرمانداری‌های ماهلیه و رحبه در جنوب مارب به دلیل عدم توانایی برای ادامه نبرد در برابر ارتش قانونی یمن و حملات متمرکز جنگنده‌های هم‌پیمان با دولت قانونی یمن، ترک کرده‌اند.

شبه‌نظامیان حوثی در پی از دست دادن هزاران تن از عناصر خود در حملات مداوم علیه استان مارب از چند ماه پیش و همچنین نبردهای جاری در استان مجاور الجوف، دچار کمبود شدید نفرات هستند.

منابع آگاه فاش کردند که فرماندهان شبه‌نظامیان حوثی، شیوخ قبائل را مجبور به افزایش فراخوان‌های سربازگیری به هدف پیشروی در جبهه مارب می‌کنند و امیدوارند که این پیشروی با فرا رسیدن ششمین سالروز کودتای آن‌ها علیه دولت قانونی یمن عملی شود.

با کشته شدن صدها تن از عناصر شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌ها به دست ارتش یمن و قبائل مراد و در جریان حملات هوایی علیه مراکز حوثی‌ها و استحکامات و نقاط امنیتی در جاده‌های مرتبط‌کننده استان البیضاء و فرماندری‌های جنوب استان مارب، ده‌ها تن از عناصر آنها به سمت کوهستان مراد و المناقل گریخته‌اند.

همین منابع تاکید کردند که شبه‌نظامیان حوثی به عاملان خود در فرمانداری‌ها دستور داده‌اند تا عناصر فراری را مورد پیگرد قرار داده و به خانواده آنها هشدار دهند تا آنها را به اردوگاه‌ها بازگردانند و در غیر این صورت به عنوان حامیان نیروهای هم‌پیمان و طرفدار دولت قانونی با آنها رفتار خواهد شد و مورد مجازات‌های شدید قرار خواهند گرفت.

آخرین گزارش‌های میدانی حاکی از این است که تنی چند از شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی سه‌شنبه 22 سپتامبر در جبهه صلب در فرمانداری نَهم در شرق صنعاء در اثر آتش‌باری ارتش قانونی یمن کشته و زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید