وزیر تجارت سعودی: گروه 20 برای تولید واکسن کرونا 21 میلیارد اختصاص داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ماجد القصبی وزیر تجارت پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد که کشورهای عضو گروه 20 اقتصاد برتر جهان که 20 میلیارد دلار برای تولید واکسنی برای ویروس جدید کرونا اختصاص داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ماجد القصبی وزیر تجارت سعودی در کنفرانس خبری ویژه نشست وزرای سرمایه‌گذاری و تجارت گروه 20 اقتصاد برتر جهان که ریاست دوره امسال آن را پادشاهی عربی سعودی بر عهده دارد، گفت که تاکنون به منظور مقابله با پاندمی کرونا و کاستن از آسیب‌ها و پیامدهای آن مبلغ 11 تریلیون دلار در اقتصاد جهان تزریق شده است.

القصبی با اشاره به اتخاذ گام‌های متعددی جهت برداشتن موانع از سر راه تجارت جهانی از ارائه طرح ابتکار ریاض برای توسعه سازمان تجارت جهانی خبر داد.

از سویی دیگر القصبی همچنین به گام‌های اتخاذ شده از سوی پادشاهی عربی سعودی در راستای تقویت ارتباط، گفتگو و حمایت از همه شرکای تجارت جهانی و حتی چین و ایالات متحده آمریکا اشاره کرد.

القصبی همچنین گفت: «جهان ما قبل کرونا همانند جهان ما بعد کرونا نیست و این پاندمی همه چیز را تغییر داده و همه رفتارها و الگوهای مصرف ما را دگرگون کرده است. او در ادامه گفت که فرصت‌ها از درون بحران‌ها متولد می‌شوند.

وزیر تجارت سعودی همچنین افزود که پاندمی کرونا تغییرات فناوری را سرعت بخشیده و بر کار و تجارت تاثیر گذاشته و تجارت الکترونیک را به واقعیت مبدل ساخته است.

القصبی همچنین بر ضرورت برداشتن محدودیت‌ها و تضمین تسهیل تبادل کالاها و خدمات میان کشورها و به ویژه در زمینه غذا و دارو تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم