وزرای محیط زیست عرب خواستار پیشگیری از وقوع فاجعه نفتکش صافر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران محیط زیست عرب دوشنبه 21 سپتامبر 2020 در پایان نشست مجازی خود درباره مسائل زیست محیطی در منطقه، خواهان اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از وقوع بزرگترین فاجعه زیست محیطی در دریای سرخ شدند که احتمالا با ادامه نشت نفت از نفتکش صافر به وقوع بپیوندند.

به گزارش خبرگزاری یمن، شورای وزیران محیط زیست عرب از دبیرخانه کل اتحادیه عرب خواستند تا ضمن پیگیری با هیأت‌های منطقه‌ای، بین‌المللی و کشورهای حوضه دریای سرخ و خلیج عدن قطعنامه‌های شورای امنیت درباره نفتکش صافر را به مورد اجرا گذاشته و مکانیسم‌های مناسبی را برای پیشگیری از وقوع فاجعه زیست محیطی احتمالی ارائه دهند.

در این نشست همچنین بر فراخوان از کشورهای عربی و جامعه بین‌المللی و فرستاده ویژه سازمان ملل برای اعمال فشار بر شبه‌نظامیان حوثی تاکید شده است.

این شورا همچنین از هیأت‌های منطقه‌ای و بین المللی خواست حمایت‌هایی را به کشورهای عربی و آفریقایی حوضه دریای سرخ جهت توانمند ساختن آنها در مقابله با هر فاجعه‌ ناشی از نشت نفت از نفتکش صافر ارائه دهند.

از سویی شورای وزیران محیط زیست همچنین از رئیس شورای وزیران خارجه عرب خواست تا خطاب به سازمان ملل متحد کمک‌‌های فوری و سریعی را برای پایان به امکان وقوع فاجعه زیست محیطی ناشی از نفت‌کش صافر درخواست کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید