تلاش آمریکا و امارات برای توافق بر سر فروش جنگنده‌های اف 35

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رویترز سه شنبه 22 سپتامبر به نقل ازمنابع آگاه نوشت که آمریکا و امارات امیدوار به دستیابی به توافق اصولی بر سر فروش جنگنده های اف 35 تا دسامبر آینده هستند و آمریکا سرگرم بررسی پیس نویس این توافق است.

این منابع تاکید کردند که مذاکرات به هدف دستیابی به توافق اولیه پیش از مراسم عید ملی امارات در دوم دسامبر آینده ادامه دارد.

گفتنی است که کاخ سفید در15 سپتامبر جاری؛ میزبان مراسم امضای توافق ابراهیم میان امارات و اسرائیل از یک سو و توافق تائید صلح میان منامه و تل آویو از سوی دیگر بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همچنین میزبانی امضای دو توافق را در حضور مسئولان بلند پایه آمریکایی و هیئت های امارات، بحرین واسرائیل بر عهده داشت.

عبدالله بن زاید و عبداللطیف الزیانی وزرای خارجه امارات و بحرین و همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل این توافق را امضا کردند.

بر أساس این توافق امارات و بحرین روابط دیپلماتیک، بازرگانی و اقتصادی را با اسرائیل برقرار خواهند کرد که هیچ گاه در گذشته وارد جنگ با این دو کشور نشده است. توافق مزبورموجب تقویت هم پیمانی غیر رسمی علیه تهدیدهای ایران و زیاده خواهی های ترکیه خواهد شد و راه را بر دستیابی امارات به معاملات تسلیحات پیشرفته آمریکایی هموار خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید