وزیر حج سعودی جزئیاتی را درباره ازسرگیری تدریجی حج عمره اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمد صالح بنتن وزیر حج و عمره پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 21 سپتامبر 2020 با بیان جزئیات ازسرگیری تدریجی حج عمره و زیارت، تاکید کرد که در روند از سرگیری تدریجی عمره از فناوری‌‌ به عنوان راهکاری برای بازاریابی و ارائه خدمات استفاده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی محمد صالح بنتن وزیر حج و عمره سعودی دوشنبه در دومین همایش مجازی بهبود و توسعه تجربه عمره ‌گزار توضیح داد که شرکت‌ها و موسسات با استفاده از فناوری‌های مورد استفاده، قادر خواهد بود در سطح داخلی و جهانی به بازاریابی و ارائه خدمات خود بپردازند.

از سویی معاون وزیر حج و عمره سعودی بیان کرد که سامانه حج و عمره تنها به ارائه خدمات اساسی به مهمانان خانه خدا منتهی نمی‌شود بلکه شامل محتوای بزرگی از دیگر خدمات، نظیر خدمات پشتیبانی، لجستیک و غیره است که می‌تواند از سوی بخش خصوصی ارائه شده و نقش بزرگی در تحقق اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 داشته باشد.

او توضیح داد که ادغام‌ها و اکتساب‌ها در بخش عمره به میزان زیادی از هزینه‌های راه‌اندازی خواهد کاست و در افزایش توان راه‌اندازی نقش داشته و علاوه بر افزایش اموال و امکانات مالی به خدمات ارائه شده تنوع خواهد بخشید.

وزیر حج سعودی نیز تاکید کرد ازسرگیری تدریجی عمره با استفاده از فناوری‌ها و از آن جمله نرم‌افزار کاربردی «اعتمرنا» انجام خواهد شد که به شرکت‌ها و موسسات فعال در این زمینه امکان بهبود و توسعه خدمات‌شان را خواهد داد.

او در ادامه به موسسه‌ها و شرکت‌های فعال در بخش عمره و نقش آنها در معرفی و بازاریابی برای این برنامه‌ها در میان شهروندان سعودی و عمره‌گزاران از خارج از پادشاهی عربی سعودی اشاره کرد.

وزیر حج و عمره با اشاره به امکان تعامل با بیش از 30 شرکت داخلی و جهانی در این زمنیه، گفت مسیرهایی الکترونیک برای این شرکت‌ها فراهم شده تا بتوانند از این طریق به ارائه خدمات و پیگیری امور عمره‌گزاران بپردازند.

او همچنین بیان کرد که از شیفت کارت اول در خدمات‌رسانی به زائران در داخل و خارج از مسجد نبوی استفاده خواهد شد.

بنا به گزارش وب‌سایت «مباشر» وزیر حج و عمره سعودی همچنین بر پشتیبانی این وزارتخانه از سرمایه‌گذاران و کارکنان این بخش به ویژه در مرحله کنونی و در مرحله تحول ساختاری تاکید کرد که شرکت‌ها و موسسات عمره را به ساختارهای اقتصادی قوی ارائه کننده خدمات تخصصی با کیفیت عالی تبدیل خواهد کرد.

او همچنین توضیح داد که شرکت‌های فعال در زمینه عمره سالانه به 16 میلیون عمره‌گزار از داخل کشور و از میان شهروندان و مقیمان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج و عمره‌گزاران از خارج، خدمات ارائه می‌دهند.

وزیر حج و عمره پادشاهی سعودی گفت کشورش در تلاش است تا سال 2030 سالانه به 30 میلیون عمره‌گزار خدمات‌رسانی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید