اذعان حوثی‌ها به کشته شدن ده‌ها تن از فرماندهان‌شان در حملات هوایی ائتلاف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی دوشنبه 21 سپتامبر 2020 به کشته شدن ده‌ها تن از جمله تعدادی از فرماندهان‌ خود در حملات ائتلاف عربی به استان مأرب در شرق یمن اذعان کردند.

بنا به گفته منابع میدانی محلی، در حملات هوایی ائتلاف عربی، ده‌ها تن از پرسنل نهاد امنیت مرکزی شبه‌نظامیان حوثی و از جمله تعدادی از فرماندهانشان را در جبهه جنوبی در استان مأرب هدف قرار گرفت.

به گفته این منابع محلی نیروهای شبه‌نظامی در مسیر بازگشت از مناطق البیضا برای کمک به شبه‌نظامیان حوثی در استان مأرب بودند که هدف حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن قرار گرفتند.

طبق این گزارش در میان فرماندهان شبه‌نظامی و عقیدتی حوثی کشته شده در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف، نام‌های افرادی همچون سرهنگ علی سالم المطیعی مدیر امور افسران نیروهای امنیت مرکزی و سرهنگ محمد الاکوع، سرگرد عبدالله سودان و سرگرد علی مرشد وازع به چشم ‌می‌خورد.

شبه‌نظامیان حوثی در این رابطه به کشته شدن المطیعی یکی از فرماندهان برجسته حوثی ملقب به ابو حسین نیز اذعان کرده و کشته شدن او را «خسارتی« بزرگ عنوان کردند.

ارتش ملی یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی این کشور به نبردهای سنگین خود علیه شبه‌نظامیان حوثی در اطراف استان مأرب ادامه می‌دهد.

بنا به منابع نظامی شبه نظامیان حوثی اما در این نبردها هزاران تن از عناصر شان را در تلاش برای نفوذ میدانی بسیج کرده اما از تحقق این هدف بازمانده و متحمل خسارت‌های جانی و مالی سنگینی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم