مجروح شدن 5 غیرنظامی سعودی در پی سقوط پرتابه حوثی بر منطقه جازان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اداره دفاع غیرنظامی پادشاهی عربی سعودی شامگاه شنبه 19 سپتامبر 2020 اعلام کرد در پی اصابت پرتابه شبه‌نظامیان حوثی به نمای بیرونی یک منزل مسکونی در روستایی در استان الحرث واقع در منطقه جازان سعودی، هم‌مرز با یمن، 5 غیرنظامی مجروح و خسارت‌هایی به منزل و 3 دستگاه خودرو شخصی وارد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، سرهنگ محمد بن یحیی الغامدی سخنگوی ستاد اطلاع‌رسانی اداره دفاع غیرنظامی در منطقه جازان سعودی، شامگاه شنبه اعلام کرد که این اداره گزارشی را مبنی بر سقوط پرتابه جنگی شبه‌نظامیان حوثی دریافت کرد که از داخل خاک یمن به سوی یکی از روستاهای مرزی در استان الحرث از توابع منطقه جازان شلیک شده بود.

Advertisement

به گفته سخنگوی اداره دفاع غیرنظامی منطقه جازان سعودی در پی سقوط این پرتابه حوثی، نمای بیرونی یک باب منزل مسکونی که به موجب قانون بین‌المللی، واحدی انسانی محافظت شده به شمار می‌رود، تخریب و به 3 خودرو خسارت وارد آمد و 5 نفر بر اثر برخورد ترکش رخم‌های سطحی برداشتند.

الغامدی گفت که همه مجروحان حمله، به بیمارستان منتقل و مداوا شدند و نیز تدابیر لازم در ارتباط با چنین حالت‌هایی اتخاذ شد.

شایان ذکر است، شبه‌نظامیان حوثی که از حمایت ایران برخوردار هستند، همچنان به پرتاب موشک‌ و ارسال پهپادهای بمب‌گذاری شده به سوی مناطق غیرنظامی مسکونی در جنوب کشور سعودی ادامه می‌دهند، اما ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن تاکنون موفق شده اغلب آنها را رهگیری و سرنگون کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم