دستگیری اعضای یک هسته قاچاق سلاح از ایران به یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

از سویی معمر الاریانی وزیر اطلاع‌رسانی یمن روز گذشته از دستگیری اعضای یک هسته حوثی مسئول قاچاق اسلحه از ایران به یمن خبر داد.

الاریانی طی توئیت‌های در تویتر اعلام کرد که اعضای دستگیر شده این هسته اعرتاف کردند که دوره‌های آموزش‌های نظامی را در ایران گذرانده و با سپاه پاسداران ایران در ارتباط بودند.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن در سلسله توئیت‌های خود، دستگیری اعضای این هسته را دلیلی محکم بر دست‌ داشتن ایران در مدیریت و سازماندهی عملیات‌ قاچاق اسلحه و حمایت از شبه‌نظامیان حوثی در اجرا و پیشبرد اهداف‌شان در منطقه عنوان کرد.

الاریانی افزود: «اعترافات اعضای تیم دستگیر شده، تاکیدی بر سوءاستفاده شبه‌نظامیان حوثی از توافق سوئد و کاربرد آن در بندرهای الحدیده، الصلیف و راس عیسی است که به عنوان گذرگاه‌هایی برای عملیات قاچاق اسلحه ایرانی از آنها استفاده کرده تا از این اسلحه در عملیات‌های تروریستی در یمن و همچنین علیه مناطق غیرنظامی در سعودی، نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری در دریای سرخ استفاده شود».

وزیر اطلاع‌رسانی یمن همچنین بر «ضرورت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی اعمال شده علیه تهران و افزایش فشارهای بین‌المللی بر رژیم ایران تاکید کرد تا از ادامه فعالیت‌های تروریستی‌اش» دست بردارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید