ترور کنشگر زن عراقی و خانواده‌اش در غرب بغداد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش پلیس بغداد، شامگاه سه شنبه 15 سپتامبر شیلا دارا، داروساز، و پدر و مادرش به دست افراد ناشناس در خانه خود در غرب بغداد به قتل رسیدند.

شیلا دارا عضو یک خانواده سرشناس کرد بود که در تظاهرات اعتراضی علیه تشکیلات حکومتی عراق، مشارکت فعالانه داشت.

به گفته پلیس بغداد، مهاجمان هنگام فرار از این خانه شماری از دارایی های با ارزش را سرقت کرده و با خود برده اند.

بنابر گزارش‌ها، گزارش پزشکی قانونی حاکی از آن است که مهاجمان به طرز فجیعی پدر و مادر شیلا دارا را با چاقو کشته و او را خفه کردند.

پلیس بغداد تحقیقات در مورد این قتل‌ها را آغاز کرده اما به گفته یک عضو کمیسیون حقوق بشر عراق، به نظر می‌رسد که این قتل با انگیزه سیاسی صورت گرفته و هدف از آن ارعاب معترضان بوده است.

این عضو کمیسیون حقوق بشر عراق، نهادهای امنیتی عراق را به کوتاهی در حفاظت از کنش گران سیاسی متهم کرده است.

شایان ذکر است که تا کنون شماری از فعالان مخالف ساختار کنونی حکومت عراق، به شیوه های مشابهی کشته شده اند و شیلا دارا آخرین قربانی این نوع خشونت‌ها، از چهره‌های شناخته شده در تجمع‌های اعتراضی در میدان تحریر عراق به حساب می آمد.

چندی پیش هم افراد مسلح ریحان یعقوب، از کنشگران معترض به تشکیلات سیاسی و فساد در عراق را با شلیک گلوله در شهر بصره به قتل رساندند.

پیش از او نیز دو تن دیگر از فعالان سیاسی به طرز مشکوکی به قتل رسیده بودند.

معترضان عراقی تشکیلات سیاسی این کشور را که در سال های اخیر زیر سلطه بی چون و چرای شیعیان وابسته به ایران بوده، به فساد و بی کفایتی متهم کرده و مسئول وخامت اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشورشان دانسته و خواستار تغییرات اساسی و به خصوص رویکرد غیرفرقه ای در سیاست شده اند.

لازم به یادآوری است که در جریان این تظاهرات چند صد نفر کشته و چند هزار نفر زخمی شده اند و برخی گزارش‌ها حاکی از دست داشتن شبه نظامیان حشد الشعبی در حمله و قتل معترضان است.

این در حالی است که برخی مقامات ایران از جمله علی خامنه‌ای، رهبر انقلاب ایران، اعتراضات عراق را توطئه دشمنان و مخالفان وحدت دو ملت دانسته و آن را محکوم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید