اسرائیل: نقشه عضوگیری و تجسس به نفع ایران و حزب الله را شناسایی کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اسرائیل بار دیگر ضمن هشدار مجدد به ایران و حزب الله تاکید کرد که عملیات خنثی سازی برنامه های جاسوسی از سوی آن ها را متوقف نخواهد کرد.

اور جندلمان سخنگوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز اعلام کرد که حزب الله، دیدارهایی را در کشورهای مختلف جهان از جمله ترکیه برای عضوگیری ماموران اطلاعاتی انجام می دهد.

او در سلسله پیام های خود در تلگرام تاکید کرد که سازمان شاباک( اطلاعات داخلی) به همراه شرکای خود در سیستم امنیتی اسرائیل به اقدامات خستگی ناپذیرانه خود برای ناکام کردن « هرگونه فعالیت تروریستی و تجسسی» ایران و حزب الله از جمله فعالیت های جاری آنها در ترکیه ادامه خواهد داد و تلاش ها برای شناسایی جهات کمک کننده به آنها در اسرائیل و کرانه باختری را پی خواهد گرفت.

سپاه قدس و عضوگیری ماموران

جندلمان افزود: «اخیرا پرده از فعالیت های سپاه قدس ایران و حزب الله به هدف عضوگیری از میان شهروندان اسرائیلی و فلسطیینان برای اجرای عملیات و حملات در داخل اسرائیل برداشته شد».

وی خاطر نشان کرد که یاسمین جابر( از اهالی بخش قدیمی قدس و کارمند کتابخانه ملی اسرائیل) در پی مشکوک بودن به عضوگیری او به نفع حزب الله در اوت گذشته بازداشت شد.

به گفته وی در جریان بازجویی ها روشن شد که حزب الله، همایش هایی را در لبنان با مشارکت جوانان فلسطینی برپا می کند تا از این طریق نامزدها را برای عضوگیری در داخل اسرائیل و کرانه باختری به منظور اجرای «عملیات تروریستی» در داخل اسرائیل، دست چین کند.

جندلمان در ادامه تاکید کرد که بازجویی ها به شناسایی شیوه کاری حزب الله از جمله بکارگیری تجهیزات ارتباط محرمانه و ارسال پیام های رمز از طریق شبکه های اجتماعی و برگزاری دیدارهای سری در کشورهای گوناگون بویژه ترکیه و استفاده از القاب و اسامی ساختگی از سوی عناصر حزب الله تحت الحمایه ایران در جریان اجرای عملیات، به هدف پنهان کردن وابستگی سازمانی آنها در جریان روند عضوگیری انجامید.

اسرائیل بارها در موضعگیری های پیشین خود ضمن هشدار در این مورد که حزب الله « درحال بازی با آتش است» تاکید کرده بود که به هیچ وجه اجازه تضعیف امنیت خود را نخواهد داد.

اسرائیل درهمین راستا حملات شدیدی را علیه مواضع شبه نظامیان حزب الله و دیگر گروهای نیابتی ایران اجرا کرده بود بدون این که رسما مسئولیت اجرای این حملات را بپذیرد.

گفتنی است که نتانیاهو در أواخر ماه گذشته به حزب الله نسبت به اقدامات متهورانه هشدار داده و گفته بود: «من به حزب الله توصیه می کنم نیروی ویرانگر اسرائیل را محک نزنند». به گفته وی حزب الله بار دیگر لبنان در معرض خطر قرار می دهد.

این موضعگیری ها در پی بروز تنش ها در مرز لبنان در ماه گذشته مطرح شد به طوری که اسرائیل در آن زمان اعلام کرد جنگنده هایش، مواضع حزب الله در لبنان را در پی تیراندازی آنها به سوی نیروهای اسرائیلی، هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید