شورای عالی لیبی: خواهان پایان مرحله انتقالی هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای عالی دولت لیبی اعلام داشت که خواستار« پایان دوران انتقالی و رفتن به سوی انتخابات» است و «گفت و گوهای مراکش درراستای یک کاسه سازی نهادهای کلیدی کشور قرار داشت».

هیئتی از نمایندگان پارلمان لیبی و شواری دولت، هفته گذشته در مراکش پیش نویس نهایی توافقی را امضا کردند که اخیرا به آن دست یافته بودند.

دو هیئت مزبور به تفاهم هایی در مورد ساز و کار انتخاب چهره‌هایی رسیده ند که عهده دار پست‌های کلیدی در دولت لیبی خواهند شد.

این دو هیئت همچنین در خصوص مسائل حل ناشده و تدوین ساز و کارهای مبارزه با فساد در پست‌های کلیدی و همچنین نحوه استفاده از تجارب بین المللی برای ریختن شالوده نهادها به توافق رسیدند.

دو هیئت لیبیایی سند نهایی را امضا کردند که در پی مذاکرات مراکش به آن دست یافته بودند که قرار است به رهبران دو مرکز تصمیم گیری طرفین ابلاغ گردد.

عبدالمجید غیث سیف النصر سفیر لیبی تحرک های سریعی را میان هر دو هیئت لیبیایی برای ایجاد همگرایی در دیدگاه ها و مطالبه امیتاز دهی های متقابل بین این دو هیئت در راستای «منافع مشترک و اساسی لیبی» انجام داد.

به گفته خبرنگار العربیه امضای توافق سیاسی میان طرفین لیبیایی در آخرین هفته سپتامبر جاری در مراکش به شکلی رسمی انجام خواهد شد و پیش بینی می‌شود که عقیله صالح رئیس مجلس نمایندگان لیبی و خالد المشری زئیس شواری عالی دولت در این مراسم حضور داشته باشند.

مراکش میزبان جلسات گفت‌وگو میان دو هیئت لیبیایی از پارلمان و شورای عالی دولت بود که هدف از آن، تثبیت آتش بس و آغاز مذاکرات برای حل و فصل اختلاف های میان اطراف لیبیایی بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید