10 شبه‌نظامی وابسته به ایران در پی بمباران اسرائیل در سوریه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع دیده بان حقوق بشر سوریه، روز دوشنبه گزارش دادند که 6 انفجار شدید، صبح روز دوشنبه شهر آلبو کمال در حومه دیر الزور را لرزاند، که ناشی از حملات هواپیماهایی ترجیحا اسرائیلی به مواضع شبه‌نظامیان ایرانی مستقر در منطقه «الثلاثات» واقع در جنوب البوکمال در نزدیکی مرز سوریه و عراق در حومه دیر بود، این حملات به کشته شدن 10 شبه‌نظامی غیر سوری وابسته به ایران شد.

براساس این گزراش همچنین تعدادی آمبولانس از شهر آلبوکمال به سمت مکان‌های مورد حمله قرار گرفته حرکت کردند.

در اثر بمباران مواضع شبه‌نظامیان، زاغه‌های مهمات و شماری وسیله نقلیه منهدم شد.

برای چندمین بار چند تن کشته و زخمی شدند

دیدبان سوریه در تاریخ 3 سپتامبر گزارش داد که یک هواپیمای به احتمال زیاد اسرائیلی، مواضع نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان آنها را در منطقه الثلاثات در صحرای آلبوکمال در حومه شرقی دیرالزور هدف قرار داد که چند کشته و زخمی بر جای نهاد، دیدبان حقوق بشر سوریه کشته شدن 9 نفر و زخمی شدن چند نفر را تأکید کرد.

به گفته منابعی، بمباران هوایی توسط هواپیماهای جنگی انجام شده است، که احتمالاً اسرائیلی هستند. چند روز پیش، آنها همچنین مقری متعلق به «شبه‌نظامیان حزب الله عراق» واقع در 5 کیلومتری قلعه الرحبه در حومه شهر المیادین در حومه شرقی دیرالزور را هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن هفت نفر از شبه‌نظامیان شد و پیش‌بینی می‌شود که شمار کشته‌شدگان به دلیل وخیم بودن وضعیت بعضی مجروحان، افزایش یابد، همچنین گزارش‌هایی در دست است که وجود کشته‌شدگان دیگری خبر می‌دهند.

اسرائیل: حملات‌مان را تشدید خواهیم کرد

قابل ذکر است که مقامات وزارت دفاع اسرائیل طی ماه‌های اخیر اعلام کردند که تل آویو کارزار خود علیه ایران را در سوریه شدت خواهد بخشید، زیرا تهران با کمک گروه‌های نیابتی حضور خود را گسترش داده است.
پیشتر یک منبع اطلاعاتی در منطقه اظهار داشت که اسرائیل در زمانی که توجه جهان و منطقه، از جمله سوریه به بیماری همه‌گیر کرونا متمرکز بود، حملات خود را شدت بخشد.

در واقع اسرائیل چند روز پیش حمله به مواضع ایرانی در حلب واقع در شمال سوریه را آغاز کرد، جایی که رژیم سوریه به وقوع این حملات اذعان کرد.

به نوبه خود، یک شرکت خصوصی اسرائیلی حقیقت‌یاب، در مورد این حملات اظهار داشت که در آخرین دور حمله اسرائیل به سوریه، یک کارخانه تولید موشک در حومه حلب را هدف قرار داد.

انهدام تولید موشک در سوریه

ImageSat International، که در تجزیه و تحلیل حملات اسرائیل به سوریه بر اساس تصاویر ماهواره‌ای فعال است روز یکشنبه تصاویری منتشر کرد که نشان می‌دهد، حملات هوایی اسرائیل، منطقه السفیره در جنوب شرقی حلب را هدف قرار داد که منجر به ویرانی یک ساختمان و آسیب‌های جدی به ساختمانی دیگر شد.

این شرکت ادعا کرد که این دو ساختمان «نقشی ملموس در تولید موشک در کارخانه السفیره» دارند و ساختمانی که تخریب شده دارای مواد منفجره بوده است.

این شرکت حقیقت‌یاب به این نتیجه رسید که این حمله با هدف تضعیف تولید موشک در سوریه، به ویژه برای «حزب‌الله» لبنان تولید می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید