حضور شیخ عبدالله بن زاید در واشنگتن برای امضای توافق صلح با اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات یکشنبه 13 سپتامبر 2020 وارد واشنگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا شد تا به نمایندگی از شیخ خلیفه بن زاید آل‌نهیان رئیس دولت امارات متحده عربی در مراسم امضای توافق صلح میان امارات و اسرائیل که فردا سه‌شنبه با حضور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برگزار خواهد شد، شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام) شیخ عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات به نمایندگی از شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس کشور امارات متحده عربی و به دعوت دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای شرکت در مراسم امضای توافق صلح با اسرائیل به آمریکا رفته است.

پیش‌از این بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در حساب کاربری‌اش بر شبکه «توئیتر» گفته که «مراسم امضا اساسی برای معاهده صلح میان اسرائیل و امارات» که در ماه اوت گذشته حاصل شده خواهد بود.

نتانیاهو افزود: «افتخار آن دارم هفته آینده به واشنگتن مسافرت کرده تا در مراسم تاریخی که در کاخ سفید برای توافق صلح میان اسرائیل و امارات برگزار خواهد شد، شرکت کنم».

مقامات آمریکایی پیش‌تر اعلام کرده بودند که قرار است اسرائیل و امارات توافق صلح فیمابین‌شان را در 15 سپتامبر 2020 در واشنگتن امضا کنند.

مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که مراسم امضای توافق صلح میان اسرائیل و امارات در حضور دو هیأت بلند پایه از دو کشور و احتمالا با ریاست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر خارجه امارات برگزار خواهد شد.

مراسم امضای توافق صلح میان امارات و اسرائیل یک ماه پس از آن برگزاری می‌شود که دو طرف در 13 اوت گذشته جهت همکاری فیمابین توافق کرده و اولین پرواز تجاری میان دو کشور در اواخر ماه گذشته انجام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید