تاکید پادشاهی بحرین بر ثابت بودن موضع منامه در قبال حقوق ملت فلسطین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی بن محمد الرمیحی وزیر اطلاع‌رسانی بحرین شامگاه یکشنبه 13 سپتامبر 2020 ضمن تاکید بر ثابت بودن موضع منامه در قبال حقوق ملت فلسطین، اظهار داشت تعیین زمان از سرگیری روابط دیپلماتیک کشورش با اسرائیل متعاقبا اعلام خواهد شد.

وزیر اطلاع‌رسانی بحرین همچنین توافق صلح با اسرائیل را در راستای برقراری ثبات در منطقه عنوان کرد.

او ضمن اشاره به پیوستن کشورش به جمع کشورهای عربی و اسلامی دارای روابط با اسرائیل، بیان کرد که تعیین زمان از سرگیری روابط دیپلماتیک کشورش با اسرائیل متعاقبا اعلام خواهد شد.

شایان ذکر است وزیر اطلاع‌رسانی بحرین جمعه گذشته توضیح داد که اعلامیه تایید صلح میان پادشاهی بحرین و کشور اسرائیل گامی تاریخی و مهم به سوی برقراری صلح در منطقه خاورمیانه است.

او همچنین در اظهاراتی که از سوی خبرگزاری رسمی بحرین منتشر شده توافق صلح میان بحرین و اسرائیل را گامی واقعی عنوان داشت که به نزاع فلسطینی اسرائیلی بر مبنای طرح ابتکار صلح عربی پایان می‌دهد.

وزیر اطلاع‌رسانی بحرین همچنین بر موضع ثابت و دائم منامه در قبال حقوق ملت فلسطین که در صدر اولویت‌های کشورش قرار دارد و همچنین ضرورت دست‌یابی مردم فلسطین به حقوق کامل مشروعشان تاکید کرد و گفت:«همه سابقه‌های تاریخی تاکیدی بر این مدعا است که همه طرح‌های پادشاهی بحرین و تصمیم‌‌گیری‌هایش همواره به نفع مردم فلسطین و حمایت از امکانات‌شان بوده و در این رابطه کسی نمی‌تواند ادعایی بیش از پادشاهی بحرین داشته باشد».

او همچنین اعلام کرد کشورش دعوت‌نامه‌ای از دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای شرکت در مراسم امضای توافق صلح میان کشور امارات متحده عربی و اسرائیل که در 15 سپتامبر 2020 در کاخ سفید برگزار خواهد شد، دریافت کرده است.

وزیر اطلاع‌رسانی بحرین در این‌باره توضیح داد که پادشاهی بحرین با این دعوت‌نامه جهت مشارکت در مراسم امضای توافق صلح میان امارات و اسرائیل موافقت کرده و عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه بحرین به نمایندگی از این پادشاهی برای امضای اعلامیه تایید صلحی که در برقراری روابط دیپلماتیک کامل میان اسرائیل و پادشاهی بحرین نقش خواهد داشت، حضور خواهد پذیرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید