حملات هوایی شدید نیروهای هم‌پیمان علیه مواضع حوثی‌ها در صنعاء

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های نیروهای ائتلاف در پشتبانی از دولت قانونی یمن در ساعات سحرگاه یکشنبه 13 سپتامبر طی یک سلسله حملات هوایی، مواضع نظامی شبه نظامیان حوثی در چندین نقطه صنعاء و حومه آن را هدف قرار دادند
در این عملیات 4 پهپاد شبه نظامیان حوثی هدف قرار گرفت که در آستانه پرواز از پایگاه هوایی الدیلمی بودند.

به گفته منابه محلی، این حملات هوایی علیه اردوگاه محل تعمیر اسلحه انجام شد که شبه نظامیان حوثی در حال ساخت سلاح در آن هستند. همچنین پادگان ها و مواضع نظامی در فرمانداری بنی الحارث و جبل الصمع در فرمانداری ارحب در شمال پایتخت و اردوگاه السواد مرکزفرماندهی نیروهای گارد جمهوری سابق در منطقه سواد حزیز در جنوب صنعاء هدف قرار گرفتند.

مراکز مونتاژ موشک‌های بالستیک

هواپیماهای نیروهای هم پیمان 9 حمله هوایی را در سحرگاه شنبه 12 سپتامبرعلیه اردوگاه مرکز مهندسی نظامی در صنعاء و مقر سرویس امنیت ملی انجام دادند و اخباری هم از هدف قرار گرفتن مرکز جلسات رهبران حوثی مطرح شد.

به گفته شاهدان عینی جنگنده های نیروهای هم پیمان مستقیما مراکز مونتاژ موشک‌های بالستیک و پهپادهای شبه نظامیان کودتاگر حوثی را هدف قرار دادند.

این در حالی بود که نیروهای ارتش یمن اعلام کردند که بر مرکز فرماندهی و سیستم تماس های بی سیم وابسته به شبه نظامیان حوثی بویژه در جبهه النضود در شرق شهر الحزم مرکز استان الجوف در شمال کشور سیطره یافته اند.

مرکز رسمی ارتش یمن اعلام کرد که پیگرد شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در جبهه النضود در استان الجوف ادامه دارد و عملیات پاکسازی این شهر از عناصر حوثی در حال اجرا می باشد که در حال فرار هستند.

عملیات کیفی ارتش

این مرکز همچنین تاکید کرد که نیروهای ارتش در اجرای عملیاتی کیفی با کمک عناصر قبائل یمنی، موفق به اعمال کنترل بر مرکز فرماندهی شبه نظامیان و اتاق تماس‌های بی سیم آنها در همان جبهه شده است.

در پی این عملیات، جمعی از شبه نظامیان حوثی کشته و زخمی شده و چندین خودروی زرهی آنها منهدم گردید.

گفتنی است که نیروهای ارتش یکشنبه گذشته طی عملیات گسترده نظامی توانستند منطقه الصبایغ و حویشان را کاملا پاکسازی کرده و بخش‌های گسترده ای از جبهه النضود را آزاد ساخته و زیان‌ها و تلفات زیادی را به شبه نظامیان حوثی وارد سازند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید