وزیر خارجه بحرین: اعلامیه صلح با اسرائیل امنیت و ثبات منطقه را تقویت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه پادشاهی بحرین شامگاه جمعه 11 سپتامبر 2020 بر اهمیت گام تاریخی اتخاذ شده از سوی ملک حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین همراه با تلاش‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای دست‌یابی به اعلامیه صلح با اسرائیل جهت تحقق صلح در خاورمیانه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه این پادشاهی در اظهاراتی رسانه‌ای گفت که پادشاهی بحرین بر اهمیت افزایش و مضاعف‌سازی تلاش‌ها جهت دست‌یابی به راه حل عادلانه و اتخاذ صلح به عنوان گزینه‌ای استراتژیک برای پایان دادن عادلانه به نزاع فلسطینی اسرائیلی به طوری فراگیر و بر مبنای قطعنامه‌های بین‌الملل و طرح ابتکار صلح عربی که ضامن حقوق مردم فلسطینی برادر باشد، تاکید می‌کند.

الزیانی همچنین این اقدام را گامی واقع‌بینانه برای مقابله با چالش‌های استراتژیک و حمایت از منافع ملی کشورش عنوان کرد.

وزیر خارجه بحرین همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش بر روابط حسن همجواری با همه کشورهای همسایه و منطقه تاکید کرد.

الزیانی همچنین اعلامیه صلح میان پادشاهی بحرین و کشور اسرائیل را در راستای تحقق اهداف طرح ابتکار صلح عربی دانسته که امنیت و ثبات را در منطقه تقویت و دست‌یابی ملت فلسطینی به حقوق مشروعش را تضمین و صلح پایدار را محقق خواهد کرد.

او همچنین بر اهمیت توافق صلحی که قرار است میان دولت برادر امارات متحده عربی و کشور اسرائیل امضا شود و در توقف الحاق سرزمین‌های فلسطینی و اتخاذ گام‌های تقویت کننده فرصت‌های دست‌یابی به صلح در خاورمیانه نقش داشته، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید